Nasze projekty

Zakończyła się licytacja papieskich golfów

O godz. 10.00 zakończyła się rozpoczęta 26 września licytacja trzech samochodów, którymi papież Franciszek jeździł podczas pobytu w Polsce. Kwota ponad ćwierć miliona złotych zostanie przeznaczone m.in. na wyposażenie mobilnej kliniki dla uchodźców w Libanie

Od 26 września trwała aukcja trzech samochodów o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE i K3 POPE, którymi jeździł papież Franciszek w czasie lipcowego pobytu w Polsce. Samochody licytować można było za pośrednictwem platformy charytatywni.allegro.pl/papa mobile.

W niedzielę o godz. 10.00 aukcja się zakończyła. Auta zostały wylicytowane łącznie za kwotę 252 900 zł (K1 – 85 tys. zł, K2 84,2 tys. zł, – K3 – 83,7 tys. zł). Dyrektor krakowskiej Caritas ks. Bogdan Kordula uważa, że nabywcy samochodów będą je traktowali jako pamiątkę, albo wykorzystają do celów promocyjnych.

Reklama

Golfy Sportsvany wystawione na aukcje wyposażone są w silnik TSI o mocy 110 KM oraz skrzynię biegów DSG. Używane były wyłącznie podczas ŚDM. Przebieg żadnego nie przekracza 1000 km – najwięcej przejechało auto, które wiozło papieża do Częstochowy. Samochody mają certyfikaty autentyczności wystawione przez Caritas i Biuro Ochrony Rządu.

Celem akcji jest zebranie środków na konkretne dzieła miłosierdzia, którymi oprócz mobilnej kliniki zapewniającej opiekę medyczną uchodźcom z Syrii przebywającym na terenie Libanu jest zakup wyposażenia domu dla osób starszych i niepełnosprawnych „Campus Misericordiae” oraz magazynu żywności „Chleb Miłosierdzia”, powstałych w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży.

Reklama

Akcja „MISERICORDES”, w ramach której prowadzona była wcześniej kampania crowdfundingowa, akcja wysyłania SMSów charytatywnych oraz licytacja pamiątek po papieskiej wizycie, to odpowiedź krakowskiej Caritas na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia oraz o pomoc cierpiącym z powodu wojny mieszkańcom Syrii.


pra / Kraków

Reklama


Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite