Nasze projekty

Z Kielc po raz dziesiąty wyruszyła Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Wczoraj spod kościoła św. Maksymiliana w Kielcach wyruszyła licząca ponad 200 osób X Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Przed rowerzystami ponad 250 km i cztery dni rowerowej trasy.

fot. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej/facebook.com

Jak informuje rzeczniczka pielgrzymki, Aneta Winiarska, na tegoroczną edycję zapisało się ponad 350 osób, które będą dołączać też po drodze: w Busku i Wiślicy. Trasa jest ta sama, co w ubiegłych latach.

Rowerzyści tradycyjnie wyruszyli spod kościoła św. Maksymilian w Kielcach. Każdy otrzymał kamizelkę odblaskową oraz pamiątkowy znaczek. Przed wyruszeniem w trasę pobłogosławił ich ks. Grzegorz Pałys, proboszcz parafii św. Maksymiliana, a o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego przypomniał komisarz Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani m.in. do chronienia głowy kaskiem.

Jubileuszowa pielgrzymka przebiega pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”. Przez Chmielnik, Busko-Zdrój, Wiślicę, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów, rowerzyści jadą do Częstochowy, gdzie dotrą 20 sierpnia. Po drodze będą się modlić w lokalnych sanktuariach.

Reklama

Wczoraj 17 sierpnia pielgrzymi dojechali do sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy, gdzie o godzinie 20.30 odbyła się – specjalnie dla nich – wieczorna Msza święta.

Tempo pielgrzymki dostosowane jest do możliwości osób w różnym wieku

Jadą w 20-osobowych grupach, nad ich bezpieczeństwem czuwa policja i służba zdrowia. Trasa jest tak pomyślana, aby była dostępna i bezpieczna dla różnych grup wiekowych. Pielgrzymi codziennie pokonują od 50 do 70 km. Trasa jest podzielona na 15-kilometrowe odcinki, pomiędzy którymi są postoje z czasem na modlitwę, gorący posiłek i odpoczynek. Tempo jest dostosowane do możliwości osób w różnym wieku.

Tradycyjnie pielgrzymka odbywa się z wątkiem dobrych uczynków, a szczególnie w tym roku towarzyszy jej modlitwa o pokój.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę