Nasze projekty

„Wyjdź z siebie! – czyli o Bogu szukającym człowieka”. Cykl rekolekcji na Jasnej Górze

Jasnogórskie Dni Skupienia to cykl rekolekcji, które mają miejsce u Tronu Matki Bożej corocznie pod innym hasłem. Tegoroczny cykl rekolekcji weekendowych nosi hasło: „Wyjdź z siebie! - czyli o Bogu szukającym człowieka”. Kolejna tura odbędzie się w dniach 10-12 marca 2023 r.

fot. fotoomnia/Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0/commons.wikimedia.org

Pierwsza tura Jasnogórskich Dniach Skupienia odbyła się w grudniu, kolejne zaplanowane są marzec. Tegoroczne hasło oznacza, że Bóg szuka człowieka przeze mnie. To ja mogę dać Bogu szansę przez to, że będę głosił słowo i Jego Dobrą Nowinę o zbawieniu w swoim środowisku – podkreślił O. Marcin Ciechanowski, który prowadzi Jasnogórskie Dni Skupienia.

W każdym dniu punktem centralnym rekolekcji jest Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi. Uczestnicy pierwszej tury podkreślali, że spotkania są wielką zachętą do głębszego poznawania Pisma Świętego i do życia na co dzień słowem Bożym.

Te rekolekcje są tak uniwersalnie przygotowane, że nie różnicują uczestników, nie dopasowują się do jednej tylko grupy odbiorców. Dla przykładu – na tegoroczne wybrałam się z półrocznym dzieckiem, a w mojej ławce były i panie na emeryturze i ojciec z czterema synami – podkreśliła Klaudia Cymanow-Sosin, uczestniczka rekolekcji.

Reklama

Co jest siłą tych spotkań? To, że prowadzący je paulin, ojciec Marcin, nie stara się nikomu przypodobać, właściwie to zasłania to, co ludzkie, by odkrywać razem z uczestnikami rekolekcji to, co od Boga pochodzi – dodaje.

Rekolekcje są bezpłatne. Szczegółowe informacje i program przesyłane są mailowo. Wystarczy napisać pod adres: [email protected].

Kolejne Jasnogórskie Dni Skupienia planowane są w dniach: 10-12 marca 2023r., 17-19 marca 2023 r., 24-26 marca 2023 r., 12-14 maja 2023r., 9-11 czerwca 2023r.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę