Nasze projekty

Wyjątkowy, urodzinowy spacer po miejscach związanych z Prymasem Wyszyńskim

Niezwykły spacer po najważniejszych warszawskich miejscach związanych z prymasem Wyszyńskim - to pomysł twórców i wolontariuszy Muzeum Mt 5,14 na świętowanie 120. rocznicy urodzin kard. Wyszyńskiego.

Fot. Materiały Muzeum Mt 5,14

Spacer odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 18.00. Uczestnicy spotkają się przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego przy Krakowskim Przedmieściu i stamtąd wyruszą na niezwykły spacer po najważniejszych warszawskich miejscach związanych z prymasem Wyszyńskim. W tym czasie dla najmłodszych zaś zaplanowano piknik urodzinowy, w ramach którego odbędą się warsztaty edukacyjne czy występy teatrzyku kukiełkowego aktorów Teatru Lalka.

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego wraz z wolontariuszami na różne sposoby pracuje nad upamiętnieniem swojego patrona. Muzeum to jedno z najwyżej i najbardziej oryginalnie usytuowanych muzeów w Polsce – znajduje się pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Ekspozycja główna muzeum to realistyczne spotkanie z Karolem Wojtyłą i Stefanem Wyszyńskim. Obaj opowiadają o swoim dzieciństwie, rodzinach, powołaniu i drodze w Kościele. Dzięki cytatom i filmom nie są tylko hierarchami Kościoła, ale też stają się żywymi nauczycielami. Ich postawy wobec rodzinnych tragedii, których obaj doświadczyli, reakcje na trudne historyczne wydarzenia i stosunek wobec prześladowców mogą się okazać inspirujące w swojej uniwersalności.

Reklama

mt514.pl, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę