Nasze projekty

Wolontariusze stworzą żywe logo ŚDM

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, młodzi zaangażowani w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży spotkają się na Campus Misericordiae, gdzie 31 lipca papież Franciszek odprawi Mszę święta Posłania, aby zaprosić i zachęcić innych do dołączenia do wolontariatu. Jednym z punktów spotkania będzie stworzenie żywego logo ŚDM.

Departament Wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 wraz z Gminą Wieliczka chcą zebrać już zaangażowanych wolontariuszy na wspólnej modlitwie i integracji. Na wydarzenie zaproszeni są członkowie Parafialnych Komitetów Organizacyjnych, Młodzi Ambasadorzy, działający w Wolontariacie PLUS, parafialni liderzy przygotowań duchowych, a także Ci, którzy jeszcze się wahają czy zostać wolontariuszem krótkoterminowym na czas Światowych Dni Młodzieży.

Pierwszy dzień wiosny na Campus Misericordia rozpocznie się wspólnym odmówieniem „Koronki do Bożego Miłosierdzia” przy Rondzie im. Światowych Dni Młodzieży. Następnie przedstawiciel międzynarodowych wolontariuszy, którzy już teraz działają w Komitecie Organizacyjnym, podzieli się swoim świadectwem. Około 15.45 wszyscy zebrani spróbują utworzyć żywe logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Druga część spotkania odbędzie się w Domu Kultury w Brzegach.

Rejestracja wolontariuszy krótkoterminowych trwa. Komitet Organizacyjny planuje zaangażować w lipcu 25 tysięcy osób z całego świata. „Jeżeli Twoją życiową misją jest pomnażanie dobra, jeżeli chcesz być narzędziem w Bożych rękach i wierzysz, że On może zdziałać przez nas wielkie rzeczy, jeżeli masz w sobie głębokie pragnienie służby innym, a ponadto odwagę, aby działać mimo różnych przeciwności – zostań wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016!” – zachęcają na stronie internetowej www.krakow2016.com.

Reklama
Reklama

Zadaniem wolontariuszy będzie m.in.: posługa przy wydarzeniach centralnych na krakowskich Błoniach i Campus Misericordiae, czy służba porządkowa i informacyjna. Zadań jest bardzo wiele, dlatego liczba poszukiwanych wolontariuszy jest duża. Do pomocy poszukiwani są także wolontariusze parafialni, służący we wszystkich parafiach stref zakwaterowania.


BP ŚDM / Kraków

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę