Włóczkersi od siostry Śmiech też szyją maseczki dla szpitali

Do tej pory panie te zajmowały się robieniem na drutach odzieży dla afgańskich dzieci, teraz przestawiły się na szycie maseczek dla szpitali. Do walki z COVID-19 zaangażowały się panie z drużyny Włóczkersów od s. Cecylii Śmiech oraz fundacja Redemtoris Missio.

Panie szyją maseczki z dostarczonej przez Fundację „Redemptoris Missio” fizeliny medycznej. Maseczki te służą w polskich szpitalach, w tym w Klinice Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych w Poznaniu, która na co dzień pomaga w leczeniu polskich misjonarzy i przygotowaniu do wyjazdu w tropiki wolontariuszy Fundacji „Redemptoris Missio”.

Włóczkersi powstali przed ośmioma laty z inicjatywy siostry Cecylii Śmiech – osiemdziesięcioletniej dzisiaj zakonnicy, która przyniosła do Fundacji „Redemptoris Missio” zrobione własnoręcznie czapeczki. Podobne kluby zaczęły powstawać w całej Polsce.

W pomoc zaangażowanych jest kilkadziesiąt pań z Poznania i okolic. Pomaga również zakład krawiecki z Opalenicy, w którym cięty jest materiał. Zrobienie jednej maseczki wprawnej krawcowej zajmuje około 10 minut. Niektóre z pań wróciły do szycia po wielu latach. Pani Wiesława Rokus z Biblioteki w Opalenicy mówi, że sama nie spodziewała się tak wielkiego odzewu wśród mieszkańców Opalenicy. W ciągu zaledwie kilku godzin zgłosiło się do niej kilkadziesiąt pań gotowych szyć maseczki.Wszystkie nasze wolontariuszki pracują w swoich mieszkaniach, Fundacja zaś dostarcza materiał wraz z instrukcją i odbiera gotowe maseczki, a całość przebiega „bezdotykowo”. Materiał dostarczany jest pod drzwi, a po zgłoszeniu wykonania zadania w ten sam sposób odbierany.

Reklama
Reklama

Do pozostania w domu zachęca też siostra Cecylia Śmiech – Poznanianka Roku, która zajmuje się wycinaniem materiału na maseczki a w wolnych chwilach tworzy na szydełku misie.Prace trwają. Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do akcji proszeni są o kontakt pod numerem tel. +48 609 210 184 w godzinach od 8.00 do 16.00. Do kontaktu zachęca się też osoby, które posiadają maszyny do szycia, ale już ich nie używają oraz takie, które chciałyby szyć, ale nie mają maszyn.

 

Reklama
Reklama

ad, mat. prasowe/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę