Nasze projekty

Walentynki od dzieci dla Papieża

Serca, róże i wierszyki - pisane także po włosku - znalazły się na laurkach, przygotowanych przez dzieci z parafii św. Łukasza w Radomiu. Wszystkie pojadą do Rzymu, bo adresatem walentynkowych kartek jest papież Franciszek.

W ich przygotowanie najmłodsi włożyli dużo pracy i jeszcze więcej dobrych emocji. Zresztą nie tyko oni, bo w projektowanie i wykonanie włączyły się całe rodziny. Dzięki temu każda laurka jest inna i przez to wyjątkowa. Nie brakuje na nich rysunków, portretów Ojca Świętego, życzeń i krótkich wierszyków.

Papieskie Walentynki to pomysł diakona Damiana Fołtyna, który tłumaczy, że przygotowane przez dzieci kartki mają ważne przesłanie. Po pierwsze – są wyrazem wdzięczności za Rok Miłosierdzia, a po drugie – pozwalają dobrze przygotować się do wizyty Franciszka w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży.

Teraz wszystkie kartki zostaną zapakowane i pocztą wysłane do Włoch. Ojciec Święty otrzyma prezent, kiedy zakończy pielgrzymkę do Meksyku. Laurki z Radomia będą czekały na Niego w Domu Świętej Marty w Watykanie.

Reklama
Reklama

A. Orzeł, Radom/IAR/jp

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę