Nasze projekty

W Warszawie rusza szkoła dla duszpasterzy młodzieży

W Polsce nie było jeszcze takiej szkoły! Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie uruchamia Szkołę Duszpasterzy Młodzieży, której zadaniem jest pomóc księżom przełożyć na konkret ich pracy wezwanie Kościoła do skutecznej ewangelizacji młodych.

Zajęcia prowadzić będą doświadczenie duszpasterze, tacy jak abp Grzegorz Ryś czy bp Marek Solarczyk, ale także inni specjaliści z dziedziny mediów, psychologii, terapii uzależnień czy teologii duchowości. Wszystkie spotkania będą miały formę warsztatową, aby jak najmocniej przekładać znaną wszystkim teorię na duszpasterski konkret.

– Był ostatnio w Kościele Synod Biskupów o młodzieży, mamy o młodzieży nową adhortację, ale często jest tak, że oprócz tej teoretycznej wiedzy brakuje duszpasterzom konkretu, pomysłów na konkretne działania. Nasza nowa szkoła ma temu zaradzić – tłumaczy ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor PWTW i pomysłodawca nowego kursu.

Szkoła Duszpasterzy Młodzieży jest przeznaczona wyłącznie dla kapłanów i powstała ze szczególną myślą o tych księżach, którzy pracują ze wspólnotami, studentami, mają kontakt z młodymi ludźmi i pragną lepszego zrozumienia mechanizmów kształtujących współczesną młodzież.

Reklama
Reklama

Zajęcia odbywać się będą w ramach kilku weekendowych sesji, raz w miesiącu przez cały nowy rok akademicki 2019/20. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie Uczelni oraz na stronie internetowej>>

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite