Nasze projekty

W niedzielę rusza Rejs Niepodległości

Start: port w Gdyni; żeglarze: tysiąc młodych osób z całego kraju, cel? - opłynąć kulę ziemską, zatrzymując się w 22 portach. Już 20 maja rozpoczyna się Rejs Niepodległości.

W wyprawie weźmie udział blisko 1000 młodych osób z całego kraju. Statek zawinie do 22 portów osiemnastu państw świata, m.in. do Kopenhagi, Bordeaux, Dakaru, Kapsztadu, Dżakarty, Singapuru, Szanghaju, Osaki, Los Angeles czy Londynu.

– Przesłaniem Rejsu Niepodległości jest zaakcentowanie w globalnej przestrzeni publicznej tak wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości. Drugim punktem kluczowym będzie udział żaglowca w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Oba przesłania łączą w harmonijny sposób historię z przyszłością – stulecie polskiej niepodległości ze świętem młodości manifestowanym w Panamie przez młodzież z całego świata – piszą organizatorzy.

We wszystkich portach odwiedzanych przez „Dar Młodzieży” podczas tej podróży w naturalny sposób obecna będzie Polska symbolizowana przez piękny żaglowiec i biało – czerwoną banderę.

Reklama
Reklama

Organizatorami rejsu są Ministerstwo Gorpodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl

 

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite