Nasze projekty
Reklama
FLICKR

Narodowy czarter na ŚDM wystartował do Panamy

Pierwszy z czterech rejsów czarterowych z Polski wiozący pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w Panamie wystartował dziś po 6 rano z Lotniska Chopina w Warszawie.

Z pokładu samolotu „zameldował się” na Facebooku warszawsko-praski biskup pomocniczy Marek Solarczyk. Jest jednym z 11 biskupów z Polski, który będą uczestniczyć w ŚDM w Panamie.

Pomalowany w barwy narodowe dreamliner jest jednym z czterech samolotów wyczarterowanych od PLL LOT na potrzeby transportu polskiej młodzieży do Panamy. Dla wielu młodych ludzi dotarcie do Panamy w inny sposób nie byłoby możliwe – mówił w trakcie piątkowej konferencji prasowej Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT. Tak duża liczba narodowych rejsów czarterowych do Panamy jest ewenementem na skalę światową.

Reklama

Następne rejsy wystartują z różnych lotnisk, m.in. z Gdańska jeszcze dzisiaj. Rejsy do Panamy będą trwały ok. 13 godzin. Łącznie w ŚDM w Panamie weźmie udział 3,5 tys. pielgrzymów z Polski. Najpierw wezmą oni udział w tzw. dniach w diecezjach, następnie przejadą do Panamy na główne spotkanie z papieżem Franciszkiem.

 

ad/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę