Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania

25 kwietnia obchodzimy IV Niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Tego dnia przypada także Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który w Polsce jest początkiem Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

W tym roku Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego odbędzie się pod hasłem “Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Modlitwa w obliczu spadku powołań

Dzień Modlitw o Powołania, obchodzony rokrocznie w IV Niedzielę Wielkanocną, to inicjatywa Pawła VI. Zadecydował on, by jedna z niedziel okresu wielkanocnego była przeznaczona na modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego.

Była to odpowiedź papieża na utrzymujący się, a nawet pogłębiający się już wtedy kryzys w Kościele. Jednym z przejawów tego kryzysu był właśnie spadek powołań – zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet.

Reklama
Reklama

Papieskie orędzie

Światowy Dzień Modlitw o powołania po raz pierwszy był obchodzony 12 kwietnia 1964 r. Co roku z okazji tego Dnia papież kieruje do wierzących swoje orędzie.

W polskich diecezjach i parafiach organizowane są w tym czasie spotkania modlitewne w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego, a także dyskusje i konferencje poświęcone tematowi powołania.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę