Nasze projekty

W niedzielę pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich

16 sierpnia, będzie miała miejsce tradycyjna doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej w Piekarach Śląskich. Odbędzie się ona w zmienionej formie. Podobnie jak w czasie majowej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców, wszystkie pielgrzymkowe uroczystości odbędą się w Bazylice Piekarskiej, a nie na pobliskim kalwaryjskim wzgórzu.

O tej zmianie poinformował w specjalnym komunikacie abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. – Niestety obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu – napisał i zaprosił wszystkie kobiety i ich rodziny do wspólnej modlitwy przed wizerunkiem Matki Sprawiedliwości i Miłości. W piekarskiej Bazylice zgromadzą się przedstawicielki pielgrzymujących co roku kobiet. Pozostałe osoby będą mogły uczestniczyć w pielgrzymce dzięki przygotowanym i udostępnionym transmisjom.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 od złożenia hołdu Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Następnie, zgodnie z wieloletnią tradycją abp Wiktor Skworc wygłosi do kobiet słowo poświęcone kwestiom społecznym. Centralnym punktem spotkania będzie Msza św. Przewodniczył jej będzie abp Jan Romeo Pawłowski, pracujący w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Jak podkreślił w komunikacie abp Skworc, „Bożej Opatrzności powierzymy wszystkie nasze osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie zaś chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne. Maryję, czczoną w Piekarach Śl. jako Lekarkę z pokorą będziemy prosić o dar zdrowia i pomyślności”. Uroczystość będzie transmitowana w TV Polonia i TVP Katowice oraz w Radiu eM i Polskim Radiu Katowice.

Reklama
Reklama

Do pielgrzymki można przygotować się poprzez triduum modlitewne. Trwa ono od czwartku 13 sierpnia, Duszpasterze Sanktuarium w Piekarach Śląskich zapraszają do wspólnego przeżycia triduum modlitewnego za pośrednictwem Internetu. W programie jest Msza św., konferencja maryjna, modlitwa różańcowa, litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz apel jasnogórski.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę