Nasze projekty

Tęsknicie za swoimi duszpasterzami? Módlcie się o nowe powołania

- Chrystus zmartwychwstał, jak zapowiedział, radujmy się wszyscy, ponieważ króluje na wieki - napisał ks. dr Marek Panek w liście, w którym zachęca do modlitwy o nowe powołania.

Słowo rektora Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach zwykle było odczytywane w Poniedziałek Wielkanocny w parafiach archidiecezji katowickiej. Tego dnia wierni archidiecezji składali również ofiarę na działalność śląskiego seminarium i Wydziału Teologicznego UŚ.

Ks. dr Marek Panek w skierowanym słowie zachęca do modlitwy o odwagę dla tych, których Bóg powołuje i o wytrwanie w powołaniu.

– Lęk, smutek i niepewność są nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Pojawiają się w różnych sytuacjach i na ogół przemijają, choć przecież towarzyszą również niejednemu człowiekowi przez bardzo długi czas, nieraz przez całe życie – pisze ks. Panek.

Reklama
Reklama

Dodaje, że nade wszystko szukamy jednak nadziei i oparcia i znajdujemy je w Bogu. – Jezus Zmartwychwstały jest z nami także w najtrudniejszych, trudnych do zrozumienia, chwilach naszego życia. Niech nic nie pozbawi nas płynącej stąd radości! – wzywa w przesłaniu.

Dalej pisze  – Chrystus zmartwychwstał, jak zapowiedział, radujmy się wszyscy, ponieważ króluje na wieki.  Autor listu pyta także czy my dzisiaj potrafimy wyrazić radość nawiązując do obecnej sytuacji pandemii koronawirusa.

– Kiedy nie można się gromadzić we wspólnotach parafialnych, trzeba się gromadzić we wspólnotach domowego Kościoła, korzystając w miarę możliwości ze współczesnych środków komunikacji – zachęca rektor śląskiego seminarium.

Reklama
Reklama

Po Świętach Wielkanocnych rozpoczną się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego  – informuje ks. rektor. Na stronie Internetowej: www.seminarium.katowice.pl znajdą się wszystkie niezbędne informacje. Ważne jest, że istotnym elementem formacji seminaryjnej są studia teologiczne, odbywane na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. W liście dziękuje też za duchowe i materialne wsparcie śląskiego seminarium i Wydziału Teologicznego.

Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne istnieje od 1924 roku – wtedy jego siedziba mieściła się w Krakowie. Do Katowic zostało przeniesione w 1980 roku. Obecnie w seminarium kształci się 60 alumnów.

KAI/ Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite