Nasze projekty

Ten dzwon to głos nienarodzonych. Tych, którzy nie mogą powiedzieć, że chcą żyć

Każdy przechodzień opowiadający się za życiem będzie mógł uderzyć w dzwon "Głos Nienarodzonych", który zostanie wystawiony przy dwóch wrocławskich kościołach.

„Wydobyty dźwięk będzie symbolicznym głosem tych, którzy nie mogą powiedzieć o tym, że chcą żyć” – zapowiadają organizatorzy akcji. Ekspozycję dzwonu zaplanowano przy dwóch wrocławskich kościołach w najbliższą niedzielę, a każdy przechodzień, który opowiada się za życiem, będzie mógł w niego uderzyć.

Zaproszenie na ekspozycję Dzwonu – Głos nienarodzonych

📆Już w tę niedzielę, 13 czerwca 2021🟩 w godzinach 10:00 – 13:30 na placu pod Kościołem Najświętszej Maryi Panny na Piasku 🟩 w godzinach 14:00 – 19:00 na placu przed Archikatedrą św. Jana Chrzcicielakażdy przechodzień opowiadający się za życiem będzie mógł uderzyć w dzwon. 🔔Wydobyty dźwięk będzie symbolicznym głosem tych, którzy nie mogą powiedzieć, że chcą żyć.Jako pierwszy symbolicznego uderzenia dokonał 23 września 2020 roku w Watykanie Ojciec Święty Franciszek, po czym go pobłogosławił i skierował następujące przesłanie:"Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.” A poniżej zachęcamy do udziału osobiście. ⬇️

Posted by Wrocław Dla Życia on Wednesday, June 9, 2021

Papież pobłogosławił dzwon we wrześniu ubiegłego roku, a także dokonał pierwszego symbolicznego uderzenia. Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – powiedział Franciszek.

Reklama
Reklama

Dzwon „Głos Nienarodzonych” przypomina o niezbywalnym prawie do życia każdego człowieka, a jego powstaniem zajęła się Fundacja Życiu Tak.

Plan wystawienia dzwonu we Wrocławiu

  • 10:00- 13:00 na placu pod Kościołem Najświętszej Maryi Panny na Piasku
  • 14:00- 19:00 na placu przed Archikatedrą św. Jana Chrzciciela.

To już nie pierwsza taka inicjatywa, dzwon został wystawiony już m.in. przed kościołem w Rzeszowie.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę