Nasze projekty

Świątek: podziwiam siłę i odwagę Ukraińców, jestem dumna z Polaków

"Jestem dumna z Polaków, że niosą pomoc na tak ogromną skalę, otwierają swoje domy dla uchodźców i wspierają ich na granicy. Pomoc jest naszą pierwszą reakcją na cierpienie" - napisała tenisistka Iga Świątek.

fot. Carine06/Flickr CC BY-SA 2.0

Świątek zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym solidaryzuje się z Ukrainą oraz sprzeciwia wojnie. Tenisistka zapowiedziała, że podczas turnieju Indian Wells zagra ze wstążką w niebiesko-żółtych barwach, aby chociaż w sposób symboliczny okazać swoje wsparcie.

„Jeśli inni gracze czują potrzebę wsparcia Ukrainy tym symbolicznym gestem, przygotujemy więcej takich wstążek i rozdamy innym” – napisała polska tenisistka.

„Jestem dumna z Polaków, że niosą pomoc na ogromną skalę”

„Podziwiam siłę i odwagę Ukraińców. Jestem też dumna z Polaków, że niosą pomoc na tak ogromną skalę, otwierają swoje domy dla uchodźców i wspierają ich na granicy. Pomoc jest naszą pierwszą reakcją na cierpienie” – to dalszy fragment poruszającego postu polskiej tenisistki.

Reklama

Jak podkreśliła, sport powinien niezmiennie łączyć ludzi. „Dzisiaj może się tak stać poprzez pomoc i przeciwstawienie się wojnie – dzięki działaniom, które możemy podjąć. Razem jesteśmy silniejsi” – przekonuje zawodniczka.

„Piszę tego posta, bo zdaję sobie sprawę, że mój głos ma znaczenie dla niektórych z was. I uważam, że to bardzo ważne, żeby pokazać mój sprzeciw przeciwko wojnie i cierpieniu niewinnych ludzi” – zaznaczyła Świątek.

Reklama

kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę