Nasze projekty

Stwórzmy wirtualną procesję palmową

Rzecznik Episkopatu, ks. Paweł Rytel-Andrianik, zachęca, by nie rezygnować ze zwyczaju przygotowania palm na najbliższą niedzielę. "W tym roku przeżywamy ją w trudnych warunkach, ale niech wielkanocna palma będzie w naszych domach szczególnym znakiem nadziei i zwycięstwa".

Ks. Andrianik podkreślił, że Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy tydzień dla wszystkich chrześcijan i zachęca, by włączać się w obchody tego dnia duchowo, poprzez transmisję Mszy i nabożeństw w Internecie. – W tym dniu szczególnie będziemy rozważali Mękę Pańską, której ewangeliczny opis będzie czytany podczas Mszy św. – dodał.

Rzecznik zaprasza, aby w swoich rodzinach podtrzymać tradycję wykonywania wielkanocnych palm. – Z powodu epidemii zakup tradycyjnych palm będzie utrudniony, ale możemy przygotować je z materiałów, które mamy w domu, możemy też wykorzystać zielone gałązki. Ważne, żeby zaangażować do tego dzieci – powiedział.

Za robieniem palm idzie również zachęta do fotografowania ich i wrzucania do sieci z hasztagiem #palma. Można dołączyć także cytat z Pisma Świętego. – Dzięki temu powstanie wielka wirtualna „procesja z palmami” – wyjaśnił rzecnzik Episkopatu. – W ten sposób będziemy też dzielili się z innymi przeżywaniem Niedzieli Palmowej. Szczególnie pamiętajmy o osobach starszych, samotnych, w izolacji lub kwarantannie – wskazał rzecznik Episkopatu.

Reklama
Reklama

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę