Nasze projekty

„Straszna książka” wyróżniona Feniksem 2019

Wydana przez Wydawnictwo Stacji7 "Straszna książka" o. Adama Szustaka OP i ks. Marcina Kowalskiego została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii "Duchowość" nagrody Feniks 2019, przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Fot. Materiały Stacji7

„Straszna książka” została uznana za „książkę niełatwą, która daje nadzieję”. „Autorzy „Strasznej książki” tłumaczą na język serca i uwielbienia jedne z najtrudniejszych tekstów biblijnych, zwłaszcza fragmenty pochodzące z Apokalipsy św. Jana. Ich niezwykły, mądry i bardzo osobisty dialog na temat spraw ostatecznych, który często przeradza się w polemikę, wprost nie pozwala oderwać się od lektury. Wszystko po to, by czytelnik każdego dnia pragnął wracać do lektury Biblii – źródła, które pomaga przetrwać walkę o życie.” – napisano w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia.

Główną nagrodę w kategorii Duchowość, gdzie wyróżniono publikację Stacji7, dostała książka „Maryja. Matka Jezusa” autorstwa kardynała Gianfranco Ravasiego wydana przez Wydawnictwo Jedność. „Wypełniona pogłębionymi komentarzami autorstwa wybitnego biblisty odnośnie wybranych fragmentów Starego i Nowego Testamentu niezwykła analiza tajemnicy dziewictwa oraz macierzyństwa Maryi” – napisano w uzasadnieniu. 

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznaje publikacjom nagrody Feniks co roku w trakcie Targów Wydawców Katolickich w kilkunastu kategoriach. Członkowie Kapituły Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2019 wybrali tegorocznych laureatów spośród ponad 350 tytułów zgłoszonych przez wydawców. 

Reklama

Oprócz tego Feniksami nagradzani są także wybitni autorzy i osobowości. W tym roku Feniksa Głównego dostał Ks. prof. dr hab. Czesław Bartnik. Nagrodzono go za „głębokie i oryginalne dociekanie, a także głoszenie prawdy Bożej w ściśle rozumianej pracy naukowej oraz za promowanie polskiej myśli patriotycznej o dużym znaczeniu dla Kościoła i Polski.”

 

Reklama

 

„Straszną książkę” można teraz kupić w pakiecie z najnowszą publikacją Wydawnictwa Stacji7 czyli „Szustą Rano” o. Adama Szustaka OP>> 

 

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

ad/Stacja7

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę