Nasze projekty

Sportowcy w charytatywnym kalendarzu Fundacji Brata Alberta

Plejada polskich sportowców pojawiła się w charytatywnym kalendarzu. Wśród nich między innymi - Agnieszka Radwańska, Marcin Gortat, Anita Włodarczyk, Adam Małysz, Krzysztof Hołowczyc, Mariusz Czerkawski

Dochód ma zasilić konto Fundacji imienia Brata Alberta. Fundacja prowadzi 32 domy i warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

To było wspólne dzieło – ważne dla sportowców i naszych podopiecznych – mówi Arkadiusz Tomasik z Rady Fundacji imienia Brata Alberta. Staraliśmy się pokazać sportowców w naturalny sposób – dodaje Mirosław Mróz – atysta-fotografik, który od lat współpracuje z Fundacją imienia Brata Alberta. Dlatego zdjęcia przedstawiają ich nie w pozach artystycznych, ale w środowisku, w którym funkcjonują na co dzień. Jak dodaje praca z nimi była przyjemnością.

Reklama
Reklama

Kalendarz ukazał się także w wersji limitowanej – 500 egzemplarzy. Będzie ona licytowana w internecie. Informacje o kalendarzu znajdują się także na prywatnych stronach sportowców.

Reklama
Reklama

Wszyscy uczestniczący w projekcie, swoją pracę wykonali bezpłatnie. Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na rozbudowę placówek dla niepełnosprawnych w Lubinie na Dolnym Śląsku, Nieszawie na Kujawach i Brzeszczach-Jawiszowicach w Małopolsce.


IAR/Anna Łoś- Kluz/Radio Kraków/buch

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę