Nasze projekty

Skazany za przestępstwa seksualne Paweł M. wypuszczony z aresztu. Jest oświadczenie prowincjała

Skazany we wrześniu na cztery lata pozbawienia wolności dominikanin Paweł M. został wypuszczony, decyzją sądu, z aresztu śledczego. "Otrzymał całkowity zakaz kontaktu z innymi osobami, poza najbliższą rodziną i organami państwowymi" - przekazał prowincjał dominikanów.

fot. Cathopic/Luis Ángel Espinosa, LC

Przypomnijmy, że we wrześniu Paweł M. został nieprawomocnie skazany przez sąd w Częstochowie na cztery lata pozbawienia wolności za sześć przestępstw seksualnych na zakonnicy, w tym dwa gwałty.

ZOBACZ: Jest wyrok w sprawie dominikanina Pawła M. Skazano go na cztery lata więzienia

Jak przekazał w piątek prowincjał dominikanów o. Łukasz Wiśniewski, skazany Paweł M. został, decyzją sądu, zwolniony z aresztu. „Sąd zastosował wobec br. Pawła M. środki poręczenia finansowego (poręczycielem nie jest nasz Zakon) oraz dozoru policyjnego, aż do czasu zapadnięcia ostatecznego wyroku” – poinformował w oświadczeniu o. Wiśniewski.

Reklama

Jak przekazał, Paweł M. „otrzymał nakaz przebywania poza klasztorem, w konkretnym, odosobnionym, miejscu oraz otrzymał całkowity zakaz kontaktu z innymi osobami, poza najbliższą rodziną i organami państwowymi„.

„Prowadzona jest również sprawa na poziomie prawa kościelnego. Czekamy obecnie na wyrok ze strony Stolicy Apostolskiej. Pozostajemy również w kontakcie z osobami poszkodowanymi, które są przez nas na bieżąco informowane o sytuacji” – przekazał.

Dominikanin stworzył sektę

Władze zakonu wszczęły postępowanie kanoniczne wobec Pawła M. kanoniczne za czyny, których miał się dopuszczać m.in. w latach 1996-2000 na członkach duszpasterstwa akademickiego we Wrocławiu.

Reklama

Dominikanie powołali również specjalną komisję, której raport potwierdził, że „Wspólnota św. Dominika była oparta na mechanizmie psychomanipulacji, dochodziło w niej również do przemocy fizycznej oraz nadużyć seksualnych”.

PRZECZYTAJ: Komisja badająca sprawę dominikanina o. Pawła M. opublikowała raport. „Przemoc fizyczna i nadużycia seksualne”

„Wspólnota ta miała wszystkie cechy umożliwiające określenie jej mianem sekty” – stwierdziła komisja.

Reklama

kh, dominikanie.info.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę