Nasze projekty

Jest wyrok w sprawie dominikanina Pawła M. Skazano go na cztery lata więzienia

Dominikanin Paweł M. został skazany na cztery lata więzienia. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, adwokaci zapowiedzieli apelację - poinformował na Facebooku Tomasz Terlikowski.

Fot: Cathopic.com/Luis Ángel Espinosa

O wyroku w sprawie poinformował Tomasz Terlikowski. „Dominikanin Paweł M. został skazany na cztery lata więzienia. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, adwokaci zapowiedzieli apelację. To kolejny ważny krok w drodze przywracania elementarnej sprawiedliwości” – napisał przewodniczący komisji powołanej przez zakon dominikanów do zbadania sprawy Pawła M.

Informację o wyroku potwierdziła „Więź” u prowincjała polskich dominikanów o. Łukasza Wiśniewskiego, który przypomniał również, że „równolegle i niezależnie od sprawy w sądzie cywilnym toczy się postępowanie kanoniczne”.

Wyrok w sprawie dominikanina Pawła M. zapadł w czwartek w Sądzie Rejonowym w Częstochowie.

Reklama

Sprawa dominikanina Pawła M.

Władze zakonu wszczęły postępowanie kanoniczne wobec Pawła M. kanoniczne za czyny, których miał się dopuszczać m.in. w latach 1996-2000 na członkach duszpasterstwa akademickiego we Wrocławiu.

Dominikanie powołali również specjalną komisję, której raport potwierdził, że „Wspólnota św. Dominika była oparta na mechanizmie psychomanipulacji, dochodziło w niej również do przemocy fizycznej oraz nadużyć seksualnych”.

„Wspólnota ta miała wszystkie cechy umożliwiające określenie jej mianem sekty” – stwierdziła komisja.

Reklama

ZOBACZ: Komisja badająca sprawę dominikanina o. Pawła M. opublikowała raport. „Przemoc fizyczna i nadużycia seksualne”

kh/wiez.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę