Selekcjoner reprezentacji Polski przed meczem poprosił o mszę

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa przed towarzyskim meczem z Rosją poprosił o odprawienie mszy w hotelu, gdzie przygotowuje się polska kadra. Portugalczyk już kilkukrotnie podkreślał swoją wiarę.

Facebook.com/Łączy Nas Piłka

Informację o mszy przekazał dziennikarz portalu meczyki.pl Tomasz Włodarczyk.  W niedzielę, przed spotkaniem z Rosją, które odbyło się we wtorek, selekcjoner reprezentacji Polski poprosił by tutaj do hotelu przyjechał ksiądz i odprawił w jednej z sal konferencyjnych Mszę Świętą – powiedział dziennikarz. Portugalczyk jest bardzo wierzącą osobą, miał tę wiarę zaszczepioną od młodości.

Dziennikarz przywołał też sytuację z jego dzieciństwa, kiedy jego ojciec uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu i lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie i pełne wyleczenie. Wtedy mały Paulo razem z mamą z Viseu podróżował do Fatimy, miejsca kultu maryjnego, aby wymodlić zdrowie dla swojego ojca. To się udało, potrzebne były do tego także umiejętności medyków, ale Sousa dzięki temu wydarzeniu na pewno umocnił swoją wiarę i ona z nim pozostała przez całą karierę, nie tylko piłkarską ale i trenerską

? Tak wyglądał nasz drugi, piątkowy trening w Opalenicy! ???

Reklama
Posted by Łączy nas piłka on Friday, June 4, 2021

Sousa przywoływał postać Jana Pawła II

W styczniu tego roku, kiedy Sousa rozpoczynał swoją pracę jako selekcjoner reprezentacji Polski, to na konferencji prasowej przywoływał postać św. Jana Pawła II. Chciałbym na tym miejscu wspomnieć papieża Jana Pawła II i kilka istotnych słów, które kiedyś wypowiedział i które dla mnie były szczególnie istotne, i które mogą nam dać nadzieję. Dla mnie te słowa są naprawdę istotne, myślę, że powinny być takie dla nas wszystkich w tych czasach – stwierdził. Modlę się z Wami, aby nigdy, ale to nigdy się nie poddawać. Nigdy nie tracić nadziei, nigdy nie wątpić, nigdy się nie podawać, nie bójcie się – powiedział Sousa, cytując papieża.

Reprezentacja Polski do swoich meczów przygotowuje się w hotelu w Opalenicy. Polacy zmagania w mistrzostwach Europy rozpoczną 14 czerwca meczem ze Słowacją. W sobotę 19 czerwca zagrają z Hiszpanią, a na zakończenie fazy grupowej zmierzą się ze Szwecją.

Przeczytaj również

ag/meczyki.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę