Nasze projekty

Sejm odrzucił projekt komitetu Stop Aborcji!

Sejm nie będzie pracował nad obywatelskim projektem zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Posłowie przyjęli stanowisko sejmowej komisji sprawiedliwości, która wczoraj opowiedziała się za odrzuceniem projektu komitetu Stop Aborcji

Tuż przed glosowaniem przedstawicielka Komitetu „Stop Aborcji” zgłosiła autopoprawkę do projektu ustawy, polegającą na wykreśleniu karalności matki, jednak ze względów proceduralnych nie została ona przyjęta.

Za odrzuceniem projektu głosowało 352 posłów, 58 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.

Reklama

Premier B. Szydło: zobowiązania rządu ws. ochrony życia

Do końca roku rząd przygotuje projekt ustawy o wsparciu dla rodzin i matek, które wychowują dzieci chore i niepełnosprawne – zapowiedziała premier Beata Szydło. Podczas sejmowej debaty w sprawie projektu obywatelskiego „Stop aborcji” szefowa rządu powiedziała, że jako premier czuje się odpowiedzialna za ochronę i szacunek wobec życia ludzkiego, a także za to, by debata na ten temat była prowadzona z respektem wobec godności życia człowieka.

Reklama

Beata Szydło przedstawiła trzy zobowiązania rządu w sprawie ochrony życia. Zapowiedziała, że do końca roku rząd przygotuje program wsparcia dla rodzin i matek, które zdecydują sie na urodzenie dzieci z tzw. trudnych ciąż, program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne i dla kobiet, które zdecydują się urodzić dziecko nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach. Program będzie obejmował wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną, prenatalną, a także z opieka nad dzieckiem. Do końca miesiąca zostanie przedstawiony projekt ustawy w tej sprawie. Beata Szydło zaprosiła do pracy nad nim wszystkie siły polityczne.

Rząd zgłosi też poprawki do ustawy budżetowej na rok 2017, które pozwolą na przeznaczenie środków na realizację tego programu od 1 stycznia 2017 roku. Beata Szydło zapowiedziała tez kompleksową, szeroko zakrojoną akcję informacyjną i społeczną, wspierającą ochronę życia.

Reklama

Oświadczenie Episkopatu ws. projektów ustaw antyaborcyjnych

Konferencja Episkopatu Polski przypomina, że Kościół popiera wszystkie projekty ustaw postulujące pełną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W opublikowanym w Internecie oświadczeniu rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreślił, że polscy biskupi nie popierają jednak projektów zapisów prawnych przewidujących karanie kobiet, które dopuściły się aborcji.

W przedpołudniowym bloku głosowań Sejm zdecyduje o losie projektu komitetu „Stop aborcji”, zakładającego pełną ochronę życia poczętego bez żadnych wyjątków. Dodatkowo projekt wprowadza kary pozbawienia wolności za umyślne dokonanie aborcji.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Twitter/esz/magos/to/dabr/dw

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite