Nasze projekty

ŚDM: Rząd przyjął projekt specustawy

Rząd przyjął projekt specustawy regulującej kwestie organizacji Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża.

Zapisano w niej, że w ramach zwiększenia bezpieczeństwa wolontariusze Światowych Dni Młodzieży zostaną sprawdzeni przez policję.
Pełnomocnik rządu do spraw ŚDM Paweł Majewski wyjaśnia, że projekt specustawy zapewnia odpowiednią organizację całego wydarzenia.
Przypomina, że do spotkań kościelnych nie mają zastosowania przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych. Z tego powodu przeniesiono je do specustawy.

Projekt precyzuje obowiązki poszczególnych ministerstw, wojewodów i Kościoła katolickiego między innymi w kwestiach bezpieczeństwa, opieki medycznej i transportu. Policja dostała szczególne uprawnienia w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych. Na tej podstawie sprawdzi wolontariuszy ŚDM, którzy będą mieli dostęp do papieża, hierarchów i przywódców państw. Pełnomocnik przypomniał, że podobne uprawnienia obowiązywały na Euro 2012.

Reklama

Projekt specustawy zakłada również, że za przyjęcie i rozpatrzenie wniosku o wydanie wizy krajowej oraz wizy Schengen, od uczestników ŚDM nie będzie pobierana opłata konsularna.

Reklama

Ustawa ma wejść w życie z dniem następującym po dacie ogłoszenia jej w Dzienniku Ustaw.


IAR/ Grzegorz Maciak /pbp

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite