Nasze projekty

Rusza adwentowe „Ciacho za ciacho”. W tym roku wesprze hospicjum dla dzieci

Już 11 grudnia 2022 roku odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Ciacho za Ciacho pod hasłem „Wiele dla Niewielkich”. "Tym razem chcemy wesprzeć ważną instytucję, która działa w naszym mieście - Krakowskie Hospicjum im. ks. Józefa Tischnera" - podkreślają organizatorzy.

materiały prasowe DDA “Beczka”

Jest to hospicjum domowe, którego podopiecznymi są najmłodsi pacjenci, zmagający się z nieuleczalnymi chorobami. Dzieło to zapewnia każdemu choremu opiekę w jego domu, gwarantując potrzebny sprzęt i aparaturę w znajomym, komfortowym i bezpiecznym środowisku. Sprzyja to lepszemu samopoczuciu psychicznemu dzieci, dla których szpitale stanowią miejsca obce, nieznane, a przez to często również nieprzyjazne.

Hospicjum zajmuje się opieką perinatalną już od poczęcia, pomocą przy nagłej chorobie dziecka, a także wspiera rodziny cierpiące po jego odejściu. Zarówno podopieczni, jak i ich najbliżsi otrzymują również pomoc psychologiczną. Na patrona hospicjum nieprzypadkowo wybrano właśnie księdza Józefa Tischnera; to on przykładem swojego życia pokazał, że miłość to budowanie świata pełnego
dobroci, która wyraża się najpełniej w niesieniu bezinteresownej pomocy, zwłaszcza tym najbardziej cierpiącym i bezbronnym.

materiały prasowe

Przez kilkanaście lat działalności akcji, udało wspomóc się zarówno liczne
organizacje, jak i osoby prywatne. W kwietniu 2022 roku zebrano 161 521.96 zł dla
Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie
, które od początku rosyjskiej
inwazji prężnie działa na rzecz poszkodowanych mieszkańców oraz walczących żołnierzy. Inne inicjatywy, wspierane w poprzednich latach, to: Świetlica socjoterapeutyczna w Nowej Hucie, Fundacja “Leonardo” niosąca pomoc w Afryce, działalność dominikanów w Kamerunie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzepienniku Biskupim, Stowarzyszenie PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Maryi Niepokalanej, odbudowa zniszczonej podczas wojny szkoły w Iraku – i wiele, wiele więcej.

Reklama

„Środki zbierane podczas tego wydarzenia pomogły już wielu osobom na całym świecie”

Ciacho pomaga więc zarówno lokalnie, w całej Polsce, jak i na całym świecie! Każda
edycja cieszy się dużym zainteresowaniem – w dniu finału akcji na dominikańskich
krużgankach pojawia się ok. 15 tysięcy osób.
Dzięki prężnej pracy wolontariuszy oraz
hojności darczyńców możemy razem zdziałać wiele dobra. Środki zbierane podczas tego wydarzenia pomogły już wielu osobom na całym świecie, umożliwiały poprawę ich sytuacji, a nawet zupełnie odmieniały życie pojedynczych osób i całych społeczności
– zaznaczają organizatorzy.

Inspiracją do powstania całego wydarzenia są przede wszystkim wartości chrześcijańskie – niesienie miłości i pomocy bliźniemu. Ciacho za Ciacho silnie jednoczy nasze duszpasterstwo, ale też całą rodzinę dominikańską. To akcja o charakterze stricte charytatywnym. Wszystkie wydarzenia mają jeden główny cel – finansowe wsparcie potrzebujących. Im więcej osób usłyszy o Ciachu, tym większe wsparcie będzie można przekazać potrzebującym – dodają.

Ciacho za Ciacho to całodzienna akcja charytatywna organizowana przez działające w Krakowie Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Beczka od 2003 roku. Najczęściej odbywa się cyklicznie, dwa razy w roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Ciacho to przede wszystkim kiermasz ciast i książek, ale także liczne wydarzenia towarzyszące, m. in.: licytacja, koncert, spektakl teatralny, warsztaty, panel dyskusyjny oraz atrakcje dla dzieci. Ponadto w poprzedniej edycji poszerzyliśmy wydarzenie o internetową zbiórkę pieniędzy, co nadaje Ciachu charakter ogólnopolski – można ją wesprzeć z dowolnego miejsca w naszym kraju! Całkowity dochód z akcji zawsze jest przeznaczany na wsparcie organizacji niosących szeroko rozumianą pomoc potrzebującym. Należy podkreślić, że zebrane pieniądze przekazujemy jedynie sprawdzonym i zaufanym instytucjom oraz osobom, dlatego mamy pewność, że trafiają one do potrzebujących i są odpowiednio spożytkowane – podkreślają organizatorzy.

Reklama

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę