Nasze projekty

Rozpoczynamy rok św. Jakuba. Wyślij swoją intencję!

Rok 2021 został ogłoszony rokiem św. Jakuba. Zapraszamy do wysłania swoich intencji za wstawiennictwem św. Jakuba, które będą złożone na ołtarzu podczas Mszy świętej 25 lutego w Łebie. Transmisja online na Stacji7.

Być najbliżej

Pismo Święte wspomina go po raz pierwszy opisując scenę, gdy wraz z bratem, św. Janem odpowiedział na wezwanie Mistrza z Nazaretu, i pozostawiając swoje dotychczasowe życie, poszedł za Chrystusem. Święty Jakub – patron pielgrzymów, robotników i żebraków.

Wraz z Piotrem i Janem, Jakub był jednym z pierwszych uczniów Pana Jezusa i należał do grupy Apostołów najbliższych Jezusowi. Wybrany na apostoła, stał niemal zawsze na ich czele. Można powiedzieć, że należał do uprzywilejowanej grupy uczniów Pana Jezusa, którzy byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia na Górze Tabor oraz modlitwy w Ogrójcu. Był także świadkiem drugiego cudownego połowu ryb, o którym mówi św. Jan w swojej Ewangelii.

Tradycja podaje, że św. Jakub Większy po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Hiszpanii, żeby tam głosić Dobrą Nowinę. Następnie, po niewielkich osiągnięciach misyjnych na tamtejszych terenach, wrócił do Judei i w Kościele czasów apostolskich odgrywał rolę pierwszoplanową. Był pierwszym biskupem Jerozolimy. Święty Jakub jest także czczony w Polsce, także dzięki coraz bardziej popularnej sieci szlaków pielgrzymich, polskiego Camino de Santiago.

Reklama

Wyślij swoją intencję!

Rok 2021 został ogłoszony rokiem św. Jakuba. W kościele św. Jakuba w Łebie 25 lutego odbędzie się Uroczystość Inauguracji Roku Jakubowego w diecezji pelplińskiej z udziałem przedstawicieli parafii św. Jakuba w diecezji. O godz. 17 odbędzie się Msza święta, na którą można wpisać swoje intencje modlitewne poprzez poniższy formularz.

We Mszy świętej będzie można uczestniczyć poprzez transmisję realizowaną przez Stację7.

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę