Nasze projekty

Rozpoczęły się główne uroczystości pogrzebowe ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

W kościele św. Brata Alberta w Radwanowicach rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa zmarłego 9 stycznia ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Nabożeństwu przewodniczy bp Damian Muskus OFM.

FOT. KS. TADEUSZ ISAKOWICZ-ZALESKI/YOUTUBE.COM (PRINT SCREEN)

W radwanowickiej świątyni zgromadzili się m.in. przedstawiciele Solidarności, dyrektor krakowskiego IPN Filip Musiał i Anna Dymna.

Po Mszy św. nastąpią egzekwie w obrządku ormiańskim. Założyciel i prezes Fundacji im. Brata Alberta, duszpasterz Ormian w Polsce spocznie na cmentarzu parafialnym w Rudawie, w pobliżu grobu Zofii Tetelowskiej, która przekazała na rzecz utworzenia Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach cały swój majątek, budynki i grunty, na których mieści się dziś fundacja.

Fundacja im. Brata Alberta prosi, by – zgodnie z wolą ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego – zamiast kwiatów przekazać datki na rzecz jej podopiecznych. Są one zbierane w czasie uroczystości do specjalnie oznaczonych puszek przed kościołami w Radwanowicach i Rudawie oraz na cmentarzu.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb śp. ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego. Podczas uroczystości pojawią się ormiańskie akcenty

Można również wpisywać się do ksiąg kondolencyjnych wyłożonych w punkcie informacyjnym przy Dworze w Radwanowicach i w kościele w Rudawie.

Kościół w Radwanowicach nie mieści wszystkich uczestników uroczystości żałobnych, dlatego na zewnątrz ustawiony został telebim pozwalający na śledzenie Mszy św. Drugi telebim stoi niedaleko cmentarza.

Reklama

Uroczystości pożegnalne rozpoczęły się w środę. Przez cały dzień przy trumnie ks. Isakowicza-Zaleskiego w kościele św. Brata Alberta w Radwanowicach modlili się przedstawiciele i podopieczni domów fundacji z całej Polski. Mszy św. przewodniczył bp Roman Pindel.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zmarł 9 stycznia po ciężkiej chorobie w szpitalu w Chrzanowie. Miał 67 lat. Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar złożył do Kancelarii Prezydenta RP wniosek o pośmiertne nadanie duchownemu najwyższego polskiego odznaczenia – Orderu Orła Białego.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

ZOBACZ: Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Człowiek samotny

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę