Nasze projekty

Rodzice pięcioraczków są zgodni: to błogosławieństwo. „Planowaliśmy pięcioro… a jak wyszło wszyscy widzimy”

"Po ślubie planowaliśmy pięcioro, ale szybko okazało się że będzie sześcioro. Potem na świat przyszło kolejne dziecko, a żeby nie było same, chcieliśmy postarać się o ósme. No a jak wyszło wszyscy widzimy" - powiedziała mama pięcioraczków.

fot. Szpital Uniwersytecki w Krakowie/Facebook

Jak poinformował w poniedziałek Szpital Uniwersytecki w Krakowie, w niedzielę w placówce na świat przyszły pięcioraczki. To trzy dziewczynki i dwaj chłopcy, którzy urodzili się w 28 tygodniu ciąży poprzez cięcie cesarskie. „Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów każdy” – poinformowała placówka.

„Po ślubie planowaliśmy pięcioro…”

W walentynki z dziennikarzami spotkali się lekarze krakowskiego szpitala oraz szczęśliwi rodzice pięcioraczków – pani Dominika i Vince Clark, którzy nie kryli zaskoczenia całą sytuacją. Jednak wielodzietność to w rodzinie pani Dominiki pewna tradycja, ponieważ jej dziadek miał ośmioro rodzeństwa. Kobieta również marzyła o dużej rodzinie.

Po ślubie planowaliśmy pięcioro, ale szybko okazało się że będzie sześcioro. Potem na świat przyszło kolejne dziecko, a żeby nie było same, chcieliśmy postarać się o 8. No a jak wyszło wszyscy widzimy – śmiała się pani Dominika.

Reklama

„Od razu zaczęliśmy budować dom”

Jak wyznali rodzice, poznali się w Anglii, gdzie pani Dominika wyjechała po skończeniu studiów na AGH. Tam poznała męża i mieszkała z nim wspólnie przez 13 lat w Anglii. Do Polski wróciliśmy 6 lat temu. Od razu zaczęliśmy budować dom, żeby takiej gromadce dzieci zapewnić jak najlepsze życie – powiedziała mama pięcioraczków.

„Nie chcieliśmy ich przerazić, wiedzieli o trójce”

Tata pięcioraczków przyznał, że nie planowali aż tak dużej rodziny, ale to co się wydarzyło jest błogosławieństwem. Cała rodzina mieszka w miejscowości Puchacze (gmina Horyniec-Zdrój), gdzie na maluchy oczekuje siedmioro rodzeństwa w wieku od 10 miesięcy do 12 lat.

Starsze dzieci do poniedziałku nie wiedziały, że będą miały pięcioro rodzeństwa. Nie chcieliśmy ich przerazić. Wiedzieli o trójce, a poprzez wideo rozmowę dowiedzieli się o pełnej liczbie. Bardzo się ucieszyli – powiedzieli rodzice.

Reklama

ZOBACZ: Pięcioraczki przyszły na świat w Krakowie. „Witamy na świecie Maluchy!”

kh, krakow.naszemiasto.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę