Robert Karaś po zejściu z trasy: dziękuję za wsparcie, czuję się dobrze

"Mam krótkie sprostowanie. Czuję się dobrze" - powiedział Robert Karaś zejściu z trasy dziesięciokrotnego Ironmana. Sportowiec wyjaśnił, co było przyczyną wycofania się z wyścigu.

fot. robert_karas_teamkaras/Instagram

Z zapartym tchem kibice śledzili wyczyny Roberta Karasia, który prowadził w dziesięciokrotnym Ironmanie. Zgodnie z zasadami wyścigu, odbywającego się w Szwajcarii, zawodnicy muszą przepłynąć dystans 38 kilometrów, przejechać na rowerze 1800 kilometrów i przebiec 422 kilometry.

Karaś prowadził w wyścigu, ale w czwartek po południu zszedł z trasy. „Przykro nam poinformować o przerwaniu wyścigu Roberta. Po 38 km pływania, 1800 km na rowerze i 65 km biegu lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o życie! Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem… Ból po operacji, którą odbył tylko 3 tyg. temu, okazał się nie do zniesienia nawet dla niego!” — mogliśmy przeczytać na jego Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Robert Karaś (@robert_karas_teamkaras)

Reklama
Reklama

„Mam krótkie sprostowanie”

Niedługo później Karaś wyjaśnił, dlaczego musiał przerwać rywalizację w dziesięciokrotnym Ironmanie.

„Bardzo dziękuję za to wsparcie, za te miłe słowa, które wysyłacie. Mam krótkie sprostowanie. Czuję się dobrze. Widziałem, że piszą o wyczerpaniu czy problemach z kręgosłupem. Miałem operację, to były urologiczne sprawy. Uaktywniło się to na rowerze i nie dało już rady biec. Czułem się znakomicie psychicznie, wykonywaliśmy wraz z teamem super robotę. Trzeba zrobić jeszcze jedną operację, żeby się zagoiło. Do zobaczenia na kolejnych wyścigach!” – wyjaśnił na Instagramie.

ZOBACZ: Robert Karaś musiał zejść z trasy dziesięciokrotnego Ironmana. „Lekarze zakazali kontynuowania wyścigu”

Reklama
Reklama

kh, sport.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę