Nasze projekty

Rekolekcje charyzmatyka z Indii przyciągnęły tłumy

Prawie pół tysiąca osób, wzięło udział w trzydniowych rekolekcjach ewangelizacyjnych prowadzonych przez charyzmatycznego duchownego z Indii, o. Jose Anthony Maniparampili. Rekolekcje pod hasłem "Bóg dotyka, aby uzdrowić" odbyły się w dniach 9-12 lipca w Dzierżoniowie.

– Wierzę w moim sercu, że Jezus jest Bogiem, który stał się człowiekiem i poprzez poznanie Jego doskonałej historii życia jesteśmy w stanie poznać dogłębnie siebie samego. Przez to doświadczenie poznania Boga, otwieramy się na Jego działanie, aby nas dotykał, uzdrawiał, leczył – tłumaczył hasło tegorocznych rekolekcji o. Maniparampili.

 

Biorąc udział w poszczególnych konferencjach, każdy mógł poznać Boga na dwa sposoby: przez Słowo Boże i sakramenty Kościoła. Codziennie uczestnicy rekolekcji brali udział we wspólnej Eucharystii. Mieli także możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Reklama
Reklama

 

– W rekolekcjach uczestniczyły osoby, które są zaangażowane w Odnowę w Duchu Świętym jak również takie, które po raz pierwszy spotkały się z taką formą ewangelizacji – wyjaśnił ks. Krzysztof Herbut, organizator tegorocznych rekolekcji.

 

Reklama
Reklama

– Uczestniczyłem w takich rekolekcjach po raz pierwszy – mówił jeden z uczestników. – Jestem pod wielkim wrażeniem, gdyż ojciec Jose był bardzo otwarty dla wszystkich. Konferencje mówił prostym i przystępnym językiem, także dla mnie młodego uczestnika, wszystko było zrozumiałe i proste. Atutem było również to, że konferencje były przeplatane anegdotami, które ubarwiały przekaz i zachęcały do dalszego uważnego słuchania – podkreślił uczestnik rekolekcji.

 

– Dla mnie te rekolekcje, były wyjątkowe – tłumaczyła Karolina Matyszkiewicz ze Strzegomia. – Ojciec Maniparampil opierając się na poszczególnych fragmentach z Pisma św. bardzo dokładnie wyjaśniał wszystkie zagadnienia dotyczące np. przebaczenia, miłości rodzinnej, posłuszeństwa i tych spraw, które, na co dzień nas dotykają. Ukazywał nam, jak jeszcze wiele musimy nadrobić, aby przybliżyć się do Bożego Serca – powiedziała.

Reklama

 

– W tym miejscu dziękuję ojcu Jose, za święty czas ukazywania nam ogromnej miłości Boga i możliwości otwarcia się na Jego dary. Doświadczyłam na tych rekolekcjach wiele dobra. Widzę również potrzebę, aby opowiadać o zdarzeniach, które mnie tutaj spotkały, by więcej osób dowiedziało się o tych rekolekcjach – powiedziała Agnieszka, studentka pochodząca z Sieradza.

 

O. Maniparampili urodził się w 1964 r. w Parapukkarze, jako siódmy syn Anthony’ego i Mariyam. Jest księdzem katolickim diecezji Irinjalakuda w stanie Kerala. Uzyskał tytuł doktora nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Jako profesor biblistyki pracował w Papieskim Seminarium św. Piotra w Bangalore i Ephrem Theological College w Indiach, a także Salvatoriańskim Instytucie Filozofii i Teologii w Morogoro w Tanzanii w Afryce wschodniej. Prowadzi różne kursy duchowości biblijnej w Indyjskim Instytucie Duchowości w Bangalore oraz Dhyanasadhana w Mysore, Ryshivana w Mangalore.

 

Rekolekcje zorganizowała parafia pw. św. Jana Nepomucena w Piskorzowie przy współpracy wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji świdnickiej.
xdm / Dzierżoniów

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę