Nasze projekty

„Przecież mnie wołałeś”. E-niedziela powołań w krakowskim seminarium

IV Niedziela Wielkanocna to dla kleryków i diakonów w całej Polsce dzień spotkań z wiernymi w różnych parafiach. W tym roku jest to utrudnione z racji epidemii. Klerycy seminarium krakowskiego znaleźli jednak sposób na dotarcie ze swoimi świadectwami mimo utrudnień – opowiadają o swoim powołaniu w specjalnym cyklu filmików na YouTube.

Czwarta Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Jak mówi kl. Krzysztof Kawik, troska o narodziny i dojrzewanie powołań kapłańskich jest ważna dla całej społeczności chrześcijańskiej.

Tradycyjnie w tę Niedzielę alumni i diakoni krakowskiego seminarium rozjeżdżają się do różnych parafii na terenie diecezji, by dzielić się świadectwem rozeznania powołania. W tym roku, z racji epidemii, nie jest to możliwe, ale klerycy nie poddają się. Na swoim youtube’owym kanale zamieścili filmy, w których opowiadają historie swojego powołania. Cykl świadectw zatytułowali #przecieżmniewołałeś w nawiązaniu do historii młodego Samuela, który słysząc głos Boga wołającego go po imieniu, biegł z gotowością do kapłana Helego, sądząc że to jego głos.

Jak mówi kl. Krzysztof Kawik alumni bardzo chcą dotrzeć ze swoim przesłaniem do jak największej liczby osób. W czasie, kiedy nie mogą na żywo spotkać się z wiernymi w parafiach, paradoksalnie zdaje się to być prostsze dzięki mediom społecznościowym. Chcemy zagościć w waszych domach z serią krótkich świadectw naszego powołania i słowem zachęty piszą alumni na youtube’owym kanale seminarium.

Reklama
Reklama

#przecieżmniewołałeś to cykl, w którym swoje historie opowiadają ci, którzy już rozeznali swoje powołanie. Kl. Krzysztof zwraca uwagę, że poprzez liczne świadectwa na kanale „zachęcają młodych ludzi, by nie bali się podjąć trudnej decyzji”. Chrystus potrzebuje młodych ludzi, aby spełniać plan zbawienia. Nie możemy rezygnować z głoszenia tej prawdy Chrystus potrzebuje młodych ludzi, aby spełniać plan zbawienia. Nie możemy rezygnować z głoszenia tej prawdy. mówi kleryk.

W swoich historiach alumni chętnie pokazują swoje rodzinne miejsca, w których aktualnie, także z racji epidemii, przebywają. Patryk Jurczak, kleryk IV roku, w swoim filmiku pokazuje rodzinny Nowy Sącz, a kl. Krzysztof Kawik dzieli się swoją historią z Wieczernika w Brennej, gdzie został ochrzczony. Również kleryk II roku, Kamil Szczurek przyznaje wprost, że chcąc opowiedzieć coś o swoim powołaniu musi zacząć właśnie od domu.

Ze świadectw można także dowiedzieć się, kto idzie do seminarium, czego można się tam dowiedzieć i w jaki sposób odnaleźć Boga i Jego Miłość. – Jeśli jesteś w trakcie podejmowania życiowych decyzji, koniecznie zajrzyj na nasz kanał i posłuchaj, jak inni odpowiadają na Boże wołanie i sam odpowiedz na nie z radością – zachęcają alumni.

Reklama
Reklama

Wszystkie filmiki można obejrzeć na kanale seminarium.

mat. prasowe, Stacja7/os

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite