Nasze projekty

Prawie 500 listów wysłanych do Maryi!

30 czerwca w sanktuarium w Gietrzwałdzie odbędzie się Dzień Pokutny. Z tej okazji każdy może napisać List do Maryi, który zostanie złożony u jej stóp. Za pomocą specjalnego formularza czytelnicy Stacji7 przesłali do Gietrzwałdu już 496 listów.

Matka Boża od początku objawień w Gietrzwałdzie prowadziła z ludźmi dialog. W 1877 roku Maryja ukazała się tam dwóm dziewczynkom, 13-letniej Justynie i 12-letniej Basi, 16 razy. W czasie objawień odpowiadała na pytania przybywających tam ludzi, przekazywane jej za pośrednictwem wizjonerek.

Po ponad 140 lat od objawień w Gietrzwałdzie ludzie nadal przedstawiają Matce Bożej swoje sprawy. Co roku do tej maleńkiej miejscowości na Warmii przybywa około miliona osób. W ostatni dzień czerwca odbędzie się tam Dzień Pokutny pod hasłem „Od wolności zewnętrznej do wolności wewnętrznej”. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizatorzy Dnia Pokuty zachęcili, by czciciele napisali do Matki Bożej proste listy, w których znajdą się podziękowania, prośby i modlitwy przebłagalne. Listy zostaną złożone u stóp Pani Gietrzwałdzkiej.

Reklama

Dla tych, którzy nie mogą wybrać się do sanktuarium osobiście Stacja7 przygotowała specjalny formularz, w którym można było zostawić swój list dla Maryi. Niemal 500 czytelników odpowiedziało na zaproszenie do tego nietypowej modlitwy, powierzając Matce Bożej przeróżne intencje. W swoich wpisach autorzy rzadko kiedy prosili o łaski dla siebie, modląc się za swoje rodziny, przyjaciół i znajomych. Nie szczędzili też wdzięczności za to, co do tej pory ich spotkało.

Dzięki współpacy z archidiecezją warmińską 496 listów trafi do Gietrzwałdu już w najbliższą sobotę. Wciąż można napisać list do Maryi! Szablon listu do Pani Gietrzwałdzkiej do pobrania tutaj (kliknij) – po wydrukowaniu i wypełnieniu trzeba przywieźć list ze sobą do Gietrzwałdu 30 czerwca.


PROGRAM SPOTKANIA 30 czerwca w GIETRZWAŁDZIE

Reklama

9.00 – Zawiązanie wspólnoty, powitanie obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Różaniec
10.00 – Droga Krzyżowa
11.30 – Nabożeństwo pokutne z Adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią indywidualną
13.30 – Przerwa
14.00 – Przygotowanie do Eucharystii
14.30Uroczysta Eucharystia przy Źródełku
16.30 – Wspólne uwielbienie
18.00 – Zakończenie


Więcej o sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie
w specjalnym wydaniu Stacji7
ZOBACZ


Stacja7/ot

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę