Nasze projekty

Poznań: upamiętnienie koptyjskich męczenników

Jutro w Poznaniu Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie upamiętni 21 egipskich koptów, zamordowanych przez dżihadystów Państwa Islamskiego w lutym 2015 r. w Libii. Mszy św. koncelebrowanej w intencji koptyjskich męczenników, która zostanie odprawiona w sanktuarium św. Józefa, przewodniczyć będzie metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki.

„PKWP pragnie upamiętnić ich śmierć, a jednocześnie przybliżyć aktualną sytuację Kościoła koptyjskiego w Egipcie i diasporze. Ich męczeńska śmierć i świadectwo wiary jakie po sobie pozostawili trwale zapisało się w pamięci współczesnych” – czytamy w zaproszeniu na uroczystość. Jej gośćmi specjalnymi będą członkowie wspólnoty koptyjskiej w Polsce z jej duszpasterzem o. Girgisem El Moharaky oraz zwierzchnik Kościoła koptyjskiego w Niemczech, bp Anba Damian.

Centralnym wydarzeniem uroczystości będzie Msza św. koncelebrowana odprawiona 15 lutego o godz. 18 pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w sanktuarium św. Józefa w Poznaniu przy ul. Działowej 25.

Przed Mszą św. odbędzie się o godz. 15 konferencja prasowa w Biurze Regionalnym PKWP w Poznaniu, przy u. Szewskiej 18 z udziałem bp Damiana Anaba i o. Girgisa El Moharaky podczas której opowiedzą o obecnej sytuacji Kościoła koptyjskiego i egipskich chrześcijan.

Reklama
Reklama

15 lutego 2017 roku mija druga rocznica dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce na libijskiej plaży w okolicach Trypolisu. Tego dnia 21 obywateli egipskich, chrześcijan z Kościoła koptyjskiego, zostało w bestialski sposób zamordowanych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.


tom, tz (KAI/PKWP) / Poznań

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite