Nasze projekty

Ponad 2 mln osób oglądało transmisje beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i matki Czackiej

Jak informuje Archidiecezja Warszawska, dzięki kilkunastu mediom transmisja z Mszy beatyfikacyjnej 12 września dotarła do 2 mln widzów. Wierni oglądali i słuchali transmisji w swoich domach i w parafiach. Dodatkowo w 16 miejscach w Polsce można było zobaczyć Mszę beatyfikacyjną dzięki specjalnie przygotowanym telebimom.

fot. Stacja7

Beatyfikację transmitowały na żywo najważniejsze stacje telewizyjnych, takie jak Telewizja Polska, TVN24, Polsat News, Telewizja Trwam i Telewizja Republika, a także międzynarodowa stacja EWTN Global Catholic Network oraz stacje radiowe, m.in. Polskie Radio, Radio dla Ciebie, Radio Plus, Radio Fara, Radio Maryja, Katolicka Rozgłośnia Radiowa Fiat, Radio Jasna Góra, Radio Wnet, Radio Kraków; relację przygotowała również Agencja Reutera.

Biuro Programu “Niepodległa” zapewniło telebimy, dzięki którym wierni w 16 lokalizacjach w całej Polsce mogli wspólnie oglądać transmisję uroczystości i w ten sposób łączyć się z zebranymi w Świątyni Opatrzności Bożej. Wspólne oglądanie transmisji telewizyjnych lub internetowych zorganizowały u siebie także poszczególne parafie.

W samych tylko mediach społecznościowych Archidiecezji Warszawskiej odnotowano: ponad 62 tys. odtworzeń transmisji Mszy św. beatyfikacyjnej na YouTube, a ponad 16 tys. wyświetleń na Facebooku. Obie te wielkości nadal rosną.

Reklama

Uroczysty koncert „Soli Deo” zorganizowany w przeddzień beatyfikacji w Świątyni Opatrzności Bożej był transmitowany na żywo na portalu niepodlegla.gov.pl oraz na profilach Niepodległej oraz Archidiecezji Warszawskiej w mediach społecznościowych. Łącznie obejrzało go w internecie kilkadziesiąt tysięcy widzów. Koncert dostępny jest stale na profilu Niepodległej w serwisie YouTube, gdzie wciąż można obejrzeć nagranie.

Ponadto, pod patronatem Archidiecezji Warszawskiej Wydawnictwo Stacja7, przy wsparciu Biura Programu „Niepodległa”, przygotowało wznowienie publikacji „Ojciec wolnych ludzi” autorstwa Pawła Zuchniewicza, będącej beletryzowaną opowieścią o życiu kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nowemu wydaniu, opracowanemu w atrakcyjnej szacie graficznej, towarzyszy portal ojciecwolnychludzi.stacja7.pl z grami, podcastami i licznymi materiałami dydaktycznymi, przygotowanymi w oparciu o nauczanie Prymasa.

Adresowany do młodzieży projekt „Wolni Ludzie” to okazja do dyskusji o wartościach takich jak poszanowanie wolności, godności i praw człowieka, a także o budowaniu wolnej i niepodległej Polski. Od roku 2021 publikacja znalazła się na liście lektur szkolnych dla szkół ponadgimnazjalnych.

Reklama

archwwa.pl

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę