Nasze projekty

Pogrzeb ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Znamy szczegóły

Uroczystości pogrzebowe ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego odbędą się w Radwanowicach i potrwają dwa dni. Będzie im przewodniczył bp Damian Muskus OFM.

fot. Wydawnictwo Esprit/youtube.com (print screen)

Rada i Zarząd Fundacji im. Brata Alberta apelują uczestników pożegnania jej prezesa o przestrzeganie poleceń służb porządkowych. Uroczystości pogrzebowe potrwają dwa dni. Pierwszy dzień, środa 17 stycznia, przeznaczony jest przede wszystkim dla podopiecznych fundacji, którzy przyjadą z całej Polski, by pożegnać zmarłego 9 stycznia kapłana. Tego dnia o 10.00 jego ciało zostanie wprowadzone do kościoła pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach. Czuwanie przy trumnie potrwa do 20.00. O 12.00 Mszę św. odprawi bp Roman Pindel.

W czwartek 18 stycznia uroczystościom pogrzebowym w radwanowickiej świątyni przewodniczył będzie bp Damian Muskus OFM, który odprawi Mszę św. o 12.00 i wygłosi homilię. Eucharystia transmitowana będzie przez TVP Kraków. Po niej odbędą się egzekwie w obrządku ormiańskim.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bp Muskus wspomina ks. Isakowicza-Zaleskiego. „Już nigdy nie usłyszymy jego głosu”

Reklama

Po zakończeniu nabożeństwa żałobnego, ok. 14.00, ciało ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego zostanie odprowadzone na cmentarz w Rudawie. Ksiądz spocznie obok Zofii Telelowskiej, która przekazała na rzecz utworzenia Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach cały swój majątek, składający się z rodzinnego dworu, zabudowań gospodarczych i 10 ha gruntów rolnych, rozpoczynając tym samym dzieło Fundacji im. Brata Alberta.

Dodatkowe informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych będą na bieżąco udostępniane na FB Fundacji im. Brata Alberta. Ze względu na trudną sytuację logistyczną, warunki pogodowe oraz spodziewaną dużą liczbę uczestników, prosimy o bezwzględne przestrzeganie poleceń służb porządkowych – apelują organizatorzy.

Fundacja apeluje o wyrozumiałość

Kościół w Radwanowicach nie będzie w stanie pomieścić wszystkich chętnych, dlatego na zewnątrz umieszczony zostanie telebim pozwalający na śledzenie Mszy Św. żałobnej. Telebim będzie także ustawiony przy kościele w Rudawie, blisko cmentarza. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, Fundacja nie jest w stanie zapewnić miejsc siedzących dla wszystkich zainteresowanych.

Reklama

Zgodnie z wytycznymi policji, w związku z ograniczonymi możliwościami dojazdu do kościoła w Radwanowicach, autobusy będą kierowane na parkingi w Rudawie i Pisarach, a osoby nimi podróżujące w miarę możliwości będą przewożone busami do Radwanowic.

Dojazd do Radwanowic własnym samochodem będzie bardzo ograniczony. Fundacja zachęca do zatrzymania się w Rudawie, skąd możliwy będzie przejazd busem do kościoła w Radwanowicach i z powrotem. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tej trudnej dla nas wszystkich chwili oraz o rozważenie, w której części dwudniowych uroczystości wziąć udział – mówi Małgorzata Urbanik z Fundacji im. Brata Alberta w radwanowicach.

ZOBACZ: Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Człowiek samotny

Reklama

Zgodnie z wolą zmarłego kapłana, fundacja prosi, by zamiast kwiatów składać datki na rzecz jej podopiecznych. Będą one zbierane w czasie uroczystości pogrzebowych do specjalnie oznaczonych puszek przed kościołami w Radwanowicach i Rudawie oraz na cmentarzu.

Księgi kondolencyjne będą udostępnione w środę od 10.00 przy wejściu do kościoła w Radwanowicach, a w czwartek od 10.00 w punkcie informacyjnym w Radwanowicach i w kościele w Rudawie.

Ze względu na długi przebieg uroczystości pogrzebowych nie są przewidziane żadne przemówienia. Listy kondolencyjne można przesyłać na adres mailowy Fundacji im. Brata Alberta: [email protected]

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę