Nasze projekty

Podziel się swoją historią Wielkanocy w czasach epidemii

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zaprasza do sporządzania dzienników z zapiskami o przeżywaniu czasu epidemii. Notatki te będą bezcenne dla historii i będą stanowiły wyjątkowy materiał do opracowań naukowych i historycznych.

Czas epidemii przeorganizował nasze życie codzienne w różnych jego wymiarach. To trudny, ale i historyczny moment w dziejach świata, Europy, Polski i również naszych społeczności lokalnych oraz rodzin. Ograniczenie kontaktów bezpośrednich z innymi, a nawet zakaz wychodzenia z domu wyraźnie zmienił sposób spędzania przez nas czasu. Inaczej pracujemy, w inny sposób funkcjonuje nasza rodzina, wreszcie w inny sposób odpoczywamy a nawet inaczej się modlimy.

Ten wyjątkowy czas pozwala nam również lepiej zrozumieć siebie, nasze wartości i troski. Dlatego Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego we współpracy z Polską Akademią Nauk, Katolicką Agencją Informacyjną oraz Tygodnikiem Idziemy zaprasza do wzięcia udziału w przekazywaniu wspomnień tych nietypowych Świąt Wielkanocnych.

Organizatorzy zapraszają do sporządzania przez te trzy tygodnie (9-31 kwietnia) każdego dnia zapisków z tego, jak przeżywa się czas epidemii. Bezcenne dla historii tygodniowe dzienniki będą stanowiły wyjątkowy materiał do ważnych opracowań naukowych i historycznych.

Reklama
Reklama

– Zapraszamy do spisywana swoich refleksji i uwagi, czego doświadczyłeś przez ten czas. Jesteśmy ciekawi wszystkich Twoich autentycznych odczuć i spostrzeżeń, zarówno dotyczących wydarzeń, jak i Twoich relacji ze spotkanymi ludźmi i własnych przeżyć wewnętrznych. Mile widziane są również zdjęcia – dodają organizatorzy akcji.

Opracowania można przesyłać anonimowo lub z podaniem imienia i nazwiska. Chętni proszeni są o kontakt z Instytutem Statystyki Kościoła Katolickiego i zgłoszenie na adres: [email protected]

 

Reklama
Reklama

KAI, os

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite