Nasze projekty

Poczwórne szczęście! Wiemy, jakie imiona otrzymały czworaczki z Białegostoku

Malwina, Mikołaj, Marcel i Milan to imiona czworaczków, które przyszły na świat w szpitalu w Białymstoku. Wszystkie dzieci są zdrowe.

Fot. Filip Mroz/Unsplash

We wtorek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku urodziły się czworaczki. To drugi taki przypadek w ponad 60-letniej historii placówki.

Dzieci przyszły na świat w 32. tygodniu ciąży poprzez cięcie cesarskie. Mimo obaw lekarzy, wszystkie dzieci są zdrowe. Znamy również ich imiona. Malwina waży 1200 gramów, a pozostała trójka – Mikołaj, Marcel i Milan – ważą do 1600 gramów.

W porodzie uczestniczyło 22 specjalistów, a przygotowania do niego zaczęły się tydzień temu. Wszystko zaplanowano, każdy najmniejszy szczegół – mówiła w rozmowie z Polsat News rzecznik szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Reklama

Maluchy trafiły do inkubatorów, ale nie potrzebują wsparcia oddechowego – wyjaśniła natomiast doktor Elżbieta Kulikowska, kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w białostockim szpitalu.

Mamą czworaczków jest 30-letnia mieszkanka Suwałk, na którą w domu czeka już jedno dziecko – dwuipółletnia Maja. Nasze życie zmieni się o 180 stopni – przyznała w rozmowie z Polsat News.

ZOBACZ TEŻ: Nowa suknia Jasnogórskiej Matki Bożej. „Mieni się setkami diamentów i brylantów”

Reklama

polsatnews.pl, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę