Nasze projekty

ŚDM: PKP zorganizuje symulację ataku terrorystycznego

Przewozy Regionalne zorganizują 28 czerwca na stacji PKP Kraków-Płaszów symulację ataku terrorystycznego i pożaru. Celem akcji jest upewnienie się, że pasażerowie udający się na Światowe Dni Młodzieży będą mogli czuć się bezpiecznie. W razie realnego zagrożenia pomoc przyjdzie niezwłocznie. Bezpieczeństwo pasażerów to nasz priorytet, już przeszkoliliśmy 3 tys. pracowników z zagrożeń antyterrorystycznych - zapewniają przedstawiciele spółki kolejowej.

Symulacja przebiegnie według określonego scenariusza. We wtorek 28 czerwca o godz. 11.15 do kasy biletowej na dworcu Kraków-Płaszów zadzwoni mężczyzna z informacją o podłożeniu bomby.

Jednocześnie w południe podczas przejazdu na odcinku Kraków Główny – Podłęże jeden z pasażerów zauważy tajemniczy bagaż z widocznymi na zewnątrz przewodami elektrycznymi. Do kierownika pociągu zgłosi się rzekomy właściciel torby, który pod groźbą wysadzenia składu w powietrze zażąda odwołania Światowych Dni Młodzieży. Kierownik pociągu podejmie negocjacje z zamachowcem.

Ćwiczenia zakończy symulacja pożaru w pociągu jadącym z Tarnowa do Krakowa. Dwóch nastolatków zostawi w przedziale niedopałki i w jednej chwili wagon stanie w płomieniach. Wszystkich pasażerów trzeba będzie sprawnie i bezpiecznie ewakuować do pociągu zastępczego.

Reklama

Ćwiczenia organizowane we współpracy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo będą polegać na sprawdzeniu, czy kasjerki oraz inni pracownicy zachowają zimną krew i powiadomią właściwe służby porządkowe oraz ile czasu potrwa organizowanie pomocy.

„Chcemy mieć pewność, że w razie potrzeby będziemy w stanie szybko zareagować. Bezpieczeństwo pasażerów to nasz priorytet, zwłaszcza, że to my realizujemy większość przejazdów na Światowe Dni Młodzieży – wyjaśnia rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Mikołaj Turowski. Spółka już przeszkoliła 3 tys. pracowników z zakresu zagrożeń antyterrorystycznych.

W ćwiczeniach organizowane na miesiąc przed Światowymi Dniami Młodzieży zaangażowano kasjerki, dyżurnych ruchu, maszynistów i kierownika pociągu oraz dyspozytorów Przewozów Regionalnych i PKP PLK. Obok Straży Pożarnej i Policji w symulacji weźmie też udział dwudziestu pasażerów-statystów.

Reklama

mtur, lk / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite