Nasze projekty

Piękny gest Igi Świątek. „To ludzkie i normalne, że zmagamy się z problemami”

Iga Świątek ma swoją małą, wyjątkową tradycję. Każdego roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, przeznacza pewną sumę pieniędzy na organizację charytatywną pomagającą potrzebującym w zakresie zdrowia psychicznego. W tym roku zdecydowała się pomóc UNICEF Polska.

fot. Wikimedia Commons

„Co roku czas wokół Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest dla mnie momentem zatrzymania i docenienia pracy nad sobą, jaką codziennie wykonuję, jako tenisistka i jako człowiek. Wiecie, że to już moja mała tradycja, że co roku wykorzystuję ten czas, żeby przypomnieć, jak ważne jest czynienie priorytetu ze zdrowia psychicznego, naszego, naszych bliskich, dzieciaków…” – napisała Iga Świątek w swoich mediach społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: Iga Świątek: Dobrze mieć wokół siebie osoby, na które można liczyć. Dla niektórych to marzenie

Jak podkreśliła dalej polska tenisistka, w tym roku zdecydowała się na przekazanie kwoty w wysokości 300 tys. złotych dla organizacji UNICEF Polska „na pomoc w zakresie zdrowia psychicznego w Polsce i na świecie”.

Reklama

Iga Świątek oprócz tego zaapelowała do swoich fanów, aby „rozejrzeć się wokół siebie i sprawdzić, czy ktoś obok może potrzebować naszej pomocy”. Jak przyznaje, zdaje sobie sprawę jak ważne jest, żeby osoby znane mówiły głośno o zdrowiu psychicznym. „To ludzkie i normalne, że zmagamy się z problemami, to normalne korzystać ze wsparcia, chodzić na terapię, gdy tego potrzebujemy. To normalne prosić o pomoc. To normalne, że nie ze wszystkim możemy poradzić sobie sami. I mam nadzieję, że nikt z nas nie będzie sam, bo zawsze znajdzie się dobry i świadomy człowiek obok” – napisała tenisistka.

pa, sport.interia.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę