Nasze projekty

Papież mianował kard. Nycza administratorem apostolskim w Płocku

Na czas od lipca do końca grudnia 2019 r. administratorem apostolskim diecezji płockiej będzie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Decyzję taką podjął papież Franciszek w związku z "rokiem sabatycznym" na który pozwolił bp. Piotrowi Liberze.

O decyzji papieża poinformował nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a zamieściła ją na Facebooku Diecezja Płocka.

Kilka tygodni temu biskup płocki Piotr Libera poinformował swoich diecezjan, że w styczniu uzyskał zgodę papieża, aby od 1 lipca udać się do klasztoru kamedułów na pół roku indywidualnej modlitwy i odosobnienia. „Rozmyślałem o tym i modliłem się długo i dojrzało we mnie przekonanie, że na tym etapie mojego życia – mam obecnie 68 lat – byłoby rzeczą dobrą dla mnie osobiście, a w konsekwencji dla mojej posługi biskupiej, przeżycie czasu sabatycznego w bezpośredniej, intymnej bliskości Boga” – napisał bp Libera w liście do papieża Franciszka.

Decyzja o powołaniu administratora apostolskiego w osobie kard. Nycza oznacza również, że od 1 lipca podczas Mszy św. odprawianych na terenie diecezji płockiej w modlitwie z Mszału będzie wymieniany „biskup Kazimierz” zamiast „biskupa Piotra”.

Reklama
Reklama

Oto pełna treść komunikatu Nuncjatury Apostolskiej:

Ojciec Święty Franciszek

Zezwolił biskupowi płockiemu Piotrowi Liberze, aby okres od 1 lipca do 31 grudnia 2019 r. spędził poza diecezją na modlitwie i odpoczynku.
W tym czasie diecezją płocką będzie zarządzał administrator apostolski sede plena w osobie metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza

Reklama
Reklama

Warszawa, 29 maja 2019 r.

abp Slavatore Pennacchio

Nuncjusz Apostolski

Reklama

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę