Nasze projekty

Pallotyni zbierają na laptopy dla dzieci w wieku szkolnym

Wraz z wprowadzeniem w Polsce nauczania on-line dostrzegliśmy, że w wielu domach poważnym problemem jest brak komputerów i laptopów - mówi ks. Jerzy Limanówka z Fundacji Salvatti, która uruchomiła akcję "Laptop dla ucznia".

Akcja ma przede wszystkim pomóc szkołom w mniejszych miejscowościach, bo one są w największej potrzebie. -Jeśli w domu jest dwójka czy trójka dzieci w wieku szkolnym, a do tego rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony  – zauważa ks. Jerzy Limanówka, prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl.

Na początek Fundacja planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół. Liczą pozyskać więcej funduszy, wyposażymy tak wielu uczniów, jak będzie to możliwe. Prosimy o wsparcie indywidualnych darczyńców, ale też apelujemy o wrażliwość i wsparcie do firm i innych instytucji – mówi Monika Mostowska, wiceprezes Fundacji.

Komputery, które posiadaliśmy w sali informatycznej wydałam nauczycielom. W piątek przeprowadziłam wywiad telefoniczny ze wszystkimi rodzinami, z których pochodzą nasi uczniowie. Niestety, 2 rodziny w ogóle nie mają sprawnego komputera w domu, w trzech rodzinach jest jeden komputer na więcej niż troje dzieci.

Reklama
Reklama

– dodaje.

Akcję „Laptop dla ucznia” można wesprzeć poprzez stronę internetową www.salvatti.pl, na portalu Zrzutka.pl oraz wpłacając dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji: Bank Pekao SA  44 1240 1095 1111 0010 3468 8020, tytułem Darowizna „Laptop dla ucznia”.

Fundacja Salvatti.pl wspiera edukację dzieci w krajach misyjnych i odpowiada na potrzeby społeczne w sytuacjach zagrożeń, klęsk żywiołowych i epidemii.

Reklama
Reklama

ms, ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę