Nasze projekty

O. Adam Szustak: złożyłem abp Gądeckiemu bardzo konkretną propozycję

O. Adam Szustak spotkał się z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim. W specjalnym nagraniu na kanale „Langusta na Palmie” opisał całą rozmowę i złożył biskupowi konkretną propozycję.

Youtube.com/Langusta Na Palmie

Na początku swojego filmu o. Adam zaznaczył, że rozmowa nie była „stawianiem do pionu”. Nie było żadnego dywanika, nie było żadnego korygowania, nie było żadnego stawiania do pionu. To była rozmowa. Jestem za to bardzo wdzięczny biskupowi Gądeckiemu.

Przeprosiłem księdza biskupa za sposób w jaki wypowiadałem się w wywiadzie i wytłumaczyłem skąd on się wziął. Chciałbym Was też za tę formę przeprosić, jest ona nieodpowiednia.

O. Szustak opisał, że rozmowa dotyczyła kilku kwestii: sytuacji związanej z aferami pedofilskimi, konkretnych postaw kilku biskupów, apostazji, odchodzenia ludzi z Kościoła, czy sposobie sprawowania władzy.

Reklama

Mój wniosek jest taki, że mamy dwa bardzo różne obrazy tego w jaki sposób w aktualnej sytuacji Kościół powinien się zachować i dwa różne podejścia do tego, co jest możliwe, a co nie.

Propozycja o. Adama

W rozmowie o. Szustak złożył też przewodniczącemu Episkopatu bardzo konkretną propozycję. Zaproponowałem abp Gądeckiemu inicjatywę, którą uważam, że byłoby super, żeby episkopat podjął. Zaproponowałem, żeby Episkopat zebrał bardzo szerokie grono ludzi Kościoła i nie tylko i że by to grono wypracowało konkretne postulaty na temat tego, czego katolik w Polsce oczekuje od biskupów? O jakim biskupie marzę? W jaki sposób powinna być sprawowana władza, na czym powinno polegać biskupie nauczanie? Chodzi mi o przygotowanie propozycji dokąd mogłyby pójść zmiany.

Abp Gądecki zadeklarował, że zastanowi się nad tą propozycją.

Reklama

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę