Nasze projekty

Nowy film o wizerunku z Manoppello. Już dziś wchodzi na ekrany polskich kin

"Oblicze Jezusa" to film dokumentalny opowiadający między innymi o wizerunku z Manoppello i Całunie Turyńskim. "Realizowanie filmu zaowocowało odkryciem niezwykłych, często prawie nieznanych historii" - podkreślają twórcy.

fot. Rafael Film/youtube.com (print screen)

Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi mogli oglądać Boskie Oblicze? Między innymi na te pytania próbują odpowiedzieć twórcy najnowszego filmu pt. „Oblicze Jezusa”. Polscy widzowie już od piątku, 13 października mogą go obejrzeć na ekranach kin. Dystrybutorem filmu jest krakowski Rafael Film.

ZOBACZ TEŻ: Chusta z Manopello. „Obraz nie ręką ludzką uczyniony”

W filmie widzimy ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa odmieniają swoje życie, dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Odkrywamy wielowymiarową duchowość mistyków, którzy budowali ją na szczególnej czci Boskiego Oblicza, świętych, którzy widzieli ogromną wartość w kontemplacji twarzy Zbawiciela.

Reklama

W produkcji możemy usłyszeć świadectwo między innymi Muńka Staszczyka. Z pewnością dobrze, że Chrystus z Manoppello był ze mną podczas wylewu, kiedy leżałem w londyńskim hotelu, te 12 godzin, nieprzytomny, nic nie pamiętam (…). Chusta z Manoppello pokazuje czyste oblicze Jezusa, czyli całą czystość duszy, ciała Boga człowieka. Tak się zastanawiałem jaki jest obraz Chrystusa we mnie samym – podkreśla piosenkarz.

ZOBACZ: Muniek Staszczyk: „Kumplostwo” z Chrystusem to najlepsza propozycja

„Realizowanie filmu zaowocowało odkryciem niezwykłych, często prawie nieznanych historii”

Zdjęcia do filmu nagrywano w najważniejszych dla katolików miejscach, takich jak:
Grób Pański w Jerozolimie czy bazylika św. Piotra w Watykanie. Materiał kręcono również w Rzymie, w Manoppello, w San Giovanni Rotondo, w Wilnie i w wielu innych miejscach. Filmowymi przewodnikami są: znany aktor Marcin Kwaśny oraz
kapucyn o. Zbigniew Nowakowski, który spędził kilka lat w San Giovanni Rotondo.

Reklama

Początkowy myśleliśmy, że powstanie krótki obraz poświęcony wizerunkowi
z Manoppello, ale realizowanie filmu o Boskim Obliczu zaowocowało odkryciem niezwykłych, często prawie nieznanych historii i dlatego powstał pełnometrażowy film dokumentalny. Wraz z niewielką ekipą filmową przemierzyliśmy kilka krajów, aby poszukiwać śladów Bożego Oblicza na ziemi
– podkreśla reżyser filmu Jarosław Rędziak.

„Oblicze Jezusa” przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem! Spójrz w oczy Boga, daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuć Jego miłość – zachęcają twórcy.

Zobacz zwiastun filmu:

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę