Nasze projekty

„Ta modlitwa ma ogromną moc”. Co o różańcu mówi piosenkarka Magda Anioł?

"Można powiedzieć, że trzymam się różańca, mam go w torebce, na ręku, odczuwam jego moc i codziennie staram się odmawiać dziesiątkę, bo widzę tego sens" - podkreśliła Magda Anioł w rozmowie z Radiem Plus Radom.

fot. magdAnioł, youtube.com (print screen)/magnolia/cathopic.com

Magda Anioł, wokalistka wykonująca muzykę chrześcijańską, zachęca do odmawiana modlitwy różańcowej. Październik nazywany jest miesiącem różańcowym. W tym okresie w wielu polskich diecezjalnych odbywają się pielgrzymki kół różańcowych do sanktuariów maryjnych.

Magda Anioł, która była gościem Radia Plus Radom przyznała, że modlitwa różańcowa jest od wielu lat obecna w jej życiu. Można powiedzieć, że jestem przywiązana do tej modlitwy – powiedziała wokalistka. Przyznała, że ostatnio odmawia też nowennę pompejańską. Jest to forma modlitwy różańcowej do Maryi Panny Różańcowej z Pompejów, która powstała w 1884 r.

Ta modlitwa ma ogromną moc. Mimo, że jest to trudne duchowe wyzwanie, to jednak od momentu odmawiania tej formy modlitwy, zaczęłam dostrzegać jej efekty w moim życiu. Bywa, że brakuje czasem czasu i przed snem odmawiam tę modlitwę. Można powiedzieć, że trzymam się różańca, mam go w torebce, na ręku, odczuwam jego moc i codziennie staram się odmawiać dziesiątkę, bo widzę tego sens – przekonywała Magda Anioł.

Reklama

ZOBACZ: Rafał Brzozowski: odmawiajcie różaniec, nowenna pompejańska mnie uratowała

„Różaniec jest codziennością wielu osób”

Jej zdaniem nie jest prawdą, że różaniec jest adresowany tylko dla osób starszych. To stereotyp, bo mamy dziecięce i młodzieżowe koła różańcowe. Widzę, że różaniec jest codziennością wielu osób, widać to szczególnie na festiwalu życia, w którym uczestniczę od lat. Dlatego postawię odważną tezę, że młodzi są przyszłością Kościoła – mówiła Magda Anioł.

Październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę prostą i zarazem głęboką modlitwę. W diecezji w Kołach Żywego Różańca zrzeszonych jest ponad 50 tys. ludzi.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę