Nasze projekty

Noworodek w Oknie Życia w Bielsku-Białej

Nazaretanki posługujące w Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku-Białej Lipniku znalazły dziś w Oknie Życia noworodka. Jak informuje ks. Robert Kurpios Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, znaleziony chłopiec jest zdrowy, choć wyziębiony.

O godz. 23:10 w środę, 26 sierpnia, rozległ się alarm informujący o otwarciu „Okna Życia”. Chwilę później siostry znalazły w nim chłopca, zawiniętego w poszewkę i z karteczką informującą, że urodził się o 16:45. Nie zapisano imienia dziecka. Siostry zgodnie z obowiązującą procedurą zadzwoniły po pogotowie i chłopiec trafił do szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Jest to już drugi noworodek pozostawiony w bielskim Oknie Życia. Pierwsze dziecko, również chłopczyka, przyniesiono 2 września 2016 r. Wtedy posługiwały tu siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. – Czujemy wielką radość, że udało się ocalić kolejne życie. Stało się to wczoraj, kiedy w kościele obchodziliśmy święto Matki Bożej Częstochowskiej. Ufamy, że chłopczyk będzie się dobrze rozwijał i szybko znajdzie rodziców i dom – mówi ks. Robert Kurpios, Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Okno życia w Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku Białej utworzono 11 lat temu. 14 kwietnia 2009 poświęcił je bp Tadeusz Rakoczy. To miejsce, gdzie matka może zostawić anonimowo nowo narodzone dziecko, nie narażając go na niebezpieczeństwo.

Reklama
Reklama

os, diecezja.bielsko.pl, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite