Nasze projekty

Nowa sukienka dla Matki Bożej z Jasnej Góry

Cudowny obraz Matki Bożej znajdujący się na Jasnej Górze został wzbogacony o nową tzw. sukienkę - ozdobną "nakładkę" na wizerunek Maryi. Jego autorem jest artysta malarz Andrzej Majewski

Nowa sukienka, nazwana już perłową, będzie poświęcona w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi 8 grudnia.

Jak tłumaczą ojcowie paulini, zwyczaj przyozdabiania cudownego obrazu jest bardzo stary. Początkowo były to klejnoty mocowana bezpośrednio do deski, na której umieszczony jest wizerunek Maryi. Następnie był przyozdabiany w złote i srebrne blachy oraz korony. Od połowy XVII wieku cudowny wizerunek jest ubierany w sukienki wykonane z cennych tkanin, haftowane złotem i ozdobione klejnotami.

Twórcą nowej sukienki jest pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego artysta malarz i hafciarz Andrzej Majewski. Jest autorem ponad 700 obrazów Matki Bożej, z których większość znajduje się w Szwecji.

Reklama
Reklama

Czas, który poświęcam na tworzenie obrazów traktuję jako modlitwę w intencji Ojca Świętego, kapłanów, zakonów i Kościół Święty. Uważam, że właśnie Janowi Pawłowi II zawdzięczam udział i obecność w tej cudownej chwili u tronu Królowej Polski. Zamiarem autora jest ukazanie człowiekowi najpewniejszej drogi do Boga i piękno nabożeństwa do Matki Jezusa – napisał twórcana swojej stronie internetowej.

Zakon oo. Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie nagrodził Andrzeja Majewskiego za wkład w dzieło rozwoju Sanktuarium Maryjnego medalem Konfederacji Przyjaciół Jasnej Góry. Odznaczony został m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2015 r.

ad, Niedziela/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite