Już po raz 11. odbywa się w polskich kościołach akcja Noc Konfesjonałów. To szansa na ostatnie przygotowanie do Świąt Wielkanocnych i zaproszenie, by przeżyć je z czystym sercem.

W ubiegłym roku „Noc Konfesjonałów” nie odbyła się z racji pandemii. Również ze względu na obowiązujące obostrzenia jest to okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w czasie, gdy w kościele jest niewiele osób. W świątyniach, które przystąpiły do inicjatywy, księża czuwają w konfesjonale do północy lub do samego rana.
Błogosławieństwo Papieża Franciszka
STACJA7 POLECA
Jak wyjaśnia ks. Grzegorz Adamski, koordynator Nocy Konfesjonałów, pierwsza Noc Konfesjonałów miała miejsce 2 kwietnia 2010 roku, w 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Dziś po jedenastu latach, ufni w duchową obecność św. Jana Pawła II, stajemy przed szansą zorganizowania kolejnej edycji Ogólnopolskiej Nocy Konfesjonałów. Inicjatywa ta spotkała się z aprobatą Papieża Franciszka, który w 2014 roku zachęcał kapłanów do organizacji Nocy Konfesjonałów udzielając im swojego błogosławieństwa – mówi ks. Adamski.
Przez te 10 lat Noc Konfesjonałów odbyła się w 621 kościołach wszystkich diecezji w Polsce. Najwięcej kościołów, 239, wzięło udział w tej akcji w roku 2018. Tym razem z powodu obostrzeń sanitarnych akcja realizowana jest w mniejszej ilości kościołów. Obecnie przystąpiło do niej 59 świątyń.
Sprawdź, gdzie się wyspowiadasz
Na stronie akcji www.nockonfesjonalow.pl można wyszukać najbliższy kościół, przeczytać lub wysłuchać rachunek sumienia, a nawet włączyć nawigację na trasie do do wybranego kościoła. Akcji towarzyszy kampania, która zachęca, by wieczorem „wstać od monitora i ruszyć do kratek konfesjonałów”.
Przeczytaj również
os, KAI/Stacja7