Nasze projekty

„Nieuleczalni?”. Klerycy wystawią sztukę seminaryjną. Są jeszcze wolne miejsca

Już w sobotę odbędą się pierwsze spektakle sztuki pt. "Nieuleczalni?", którą w wystawiają warszawscy klerycy. Bilety można rezerwować przez internet.

fot. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie

„Nieuleczalni?” to historia dwóch braci, na pozór bardzo różnych, a w istocie bardzo do siebie podobnych. Żyją jakby w dwóch odległych światach, oddzielonych wysokim murem. Ten mur próbuje pokonać ich wujek, gotowy uczynić wszystko, by jego bratankowie byli szczęśliwi. Jednak czy sensownym jest zabieganie o czyjeś szczęście? To jedno z wielu pytań, które chcieli zadać klerycy tworząc tę sztukę.

Jak podkreślają alumni, „Nieuleczalni?” to owoc ich przemyśleń, refleksji, ale też wątpliwości i głębokich przekonań. Długo zastanawialiśmy się nad tematem – wybór nie był prosty. Napisanie scenariusza to nie lada wyzwanie, po stworzeniu pierwszej wersji wprowadziliśmy wiele zmian, modyfikowaliśmy teksty, dodawaliśmy nowe sceny – podkreślają klerycy III roku seminarium.

Sztuka w obecnym kształcie wyrosła z naszych pomysłów, które mieliśmy pół roku temu, ale zawiera też coś, czego nie przewidywaliśmy na początku. Jednak to tylko czyni ją ciekawszą – dodają.

Reklama

„Uczymy się wyrażać to, co nosimy w sercu”

Wyzwaniem jest również sama gra aktorska, ponieważ dla wielu z nich to pierwsze takie doświadczenie. Z pomocą naszej reżyser, pani Anny Kędziory, uczymy się wyrażać to, co nosimy w sercu – mówią.

„Nieuleczalni?” – to pytanie postawione w tytule wydaje się być bardzo abstrakcyjne. Nasza sztuka trochę na nie odpowiada, ale oprócz tego pomaga spojrzeć na nie z innej perspektywy i zadać je nie tylko w odniesieniu do bohaterów spektaklu, ale – może przede wszystkim – do samych siebie. Serdecznie zapraszamy! – dodają klerycy.

Wystawianie sztuki, według seminaryjnego zwyczaju, jest też dla okazją do zebrania środków na wyjazd studyjny kleryków do Ziemi Świętej.

Reklama

Spektakle rozpoczną się 9 grudnia w budynku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 52/54.

Bilety można rezerwować za pośrednictwem strony internetowej teatr.wmsd.waw.pl.

ZOBACZ TEŻ: Ida Nowakowska: „Największy problem wydaje się niczym, bo wiem, że mam Pana Boga”

Reklama

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę