Nasze projekty

Na Jasnej Górze bije serce narodu

O pielgrzymowaniu na Jasną Górę oraz pielęgnowaniu wiary w czasie pandemii opowiedziała Aneta Liberacka w rozmowie z Michałem Kłosowskim w poranku Siódma9. - Pielgrzymka to rodzaj odnowy duchowej, która ma odświeżyć i zadbać o naszą duszę - mówiła redaktor naczelna Stacji7.

Aneta Liberacka podkreśliła, że pielgrzymowanie jest wpisane w nasze DNA, ponieważ “to rodzaj odnowy duchowej, która ma coś zmienić, odświeżyć, zadbać o duszę”. – Zmierzamy na Jasną Górę zewnętrznie, ale też wewnętrznie. I to wewnętrzne, duchowe pielgrzymowanie, które pozostało nam w tym roku, wymaga dużej determinacji – mówiła.

Tradycyjna pielgrzymka to spotkanie wspólnoty, a zwłaszcza młodych, którzy chcą zmierzać wspólną drogą do Czarnej Madonny, aby przez Nią zbliżyć się do Chrystusa. – Na Jasnej Górze bije serce narodu. Ta droga prowadzi do Boga i choć, w większości, nie możemy jak zwykle pielgrzymować, to warto zrobić to duchowo – podkreśliła.

Redaktor naczelna Stacji7 podkreśliła, że pokrzepienie w trudnych chwilach znajdziemy przede wszystkim w modlitwie, a zwłaszcza teraz, kiedy wydaje się, że znika świat, który znaliśmy. – Możemy czuć się coraz bardziej przegranymi, bo świat wartości zdaje się umykać wraz z płonącymi katedrami. Jeśli czujemy, że nie mamy realnego wpływu na zmiany w świecie, to uciekamy się do modlitwy – mówiła Aneta Liberacka. I dodała, że czasami “szukamy tego co będzie łatwiejsze, a człowiek najbardziej buduje się w trudnych momentach”.

Reklama

– Jeśli jest dobrze to czasami zaczynamy się gubić, dlatego dostajemy dawkę zimnej wody, żebyśmy się obudzili. Zdarzenia, które wydają się nieszczęściem może mają zaistnieć po to, żebyśmy się obudzili – podkreśliła.

 

kh/Stacja7

Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite