Nasze projekty

„Musicie od siebie wymagać…”. Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza

W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, 22 listopada odbędzie się charytatywne sympozjum naukowe na rzecz Krzysztofa Broszkiewicza, który został sparaliżowany w wyniku ciężkiego wypadku.

Krzysztof Broszkiewicz jeszcze jako uczeń Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Brzesku był wolontariuszem Szlachetnej Paczki i w hospicjum. Brał udział w licznych koncertach charytatywnych organizowanych przez szkołę. Pomimo swojej niepełnosprawności był również wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży w swojej rodzinnej Parafii w Rzezawie. W 2015 roku miał rozpocząć naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Tego samego roku uległ ciężkiemu wypadkowi, w wyniku którego został sparaliżowany. Krzysztof wymaga długiej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Z myślą o pomocy 23-letniemu Krzysztofowi, pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie postanowili zorganizować sympozjum naukowe, podczas którego zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy, mająca pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji.

Hasłem sympozjum są słowa św. Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.” Celem konferencji będzie refleksja nad ponadczasowym nauczaniem Papieża-Rodaka, poprowadzenie młodych ku wartościom, o których świadczył On całym swoim życiem oraz uwrażliwienie na drugiego człowieka i jego cierpienie. Sympozjum będzie również wyrazem hołdu dla Patrona uczelni. „W naszych sercach postać Papieża i Jego przesłanie, jakie nam pozostawił, pozostaje wciąż żywe. Skłoniło to pracowników Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie do podjęcia organizacji kolejnej konferencji, połączonej z akcją charytatywną na rzecz 23-letniego Krzysztofa” – piszą organizatorzy sympozjum.

Wartości, ku którym prowadził wszystkich Ojciec Święty, podejmowane działania na rzecz bliźniego, czyli „czynne miłosierdzie” zawierają się w świadectwach wiary prelegentów, zaproszonych do udziału w sympozjum, którzy swoje życie opierają przede wszystkim na Bogu. Wśród prelegentów znajdą się: bp Antoni Długosz, Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Częstochowskiej, s. Marie Simon-Pierre Normand ze Zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego we Francji, s. Szczepana Hrehorowicz ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek z Domu Pokoju (telekonferencja z Betlejem), ks. Mateusz Napierała ze Stowarzyszenia „Accademia Frassati”, ks. Tomasz Kancelarczyk – założyciel Fundacji Małych Stópek, organizator Marszów dla Życia, dr Bartłomiej Guzik – „Doctors Africa”, Fundacja Centrum Dobroczynności Lekarskiej, organizator misji medycznej w Tanzanii. Moderatorem sympozjum będzie Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl, prezes Fundacji Medialnej 7.

Reklama
Reklama

Sympozjum towarzyszyć będzie koncert Michała Rasska – młodego poznańskiego gitarzysty, laureata Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Non Stop CCM w 2016 r. oraz wystawa ikon autorstwa Marty Odbierzychleb z Tarnowa.

Sympozjum rozpocznie się 22 listopada 2019 r. o godz. 15.00 w budynku Biblioteki Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przy ul. Bobrzyńskiego 10, w auli konferencyjnej. Honorowy Patronat nad sympozjum objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Udział w sympozjum jest bezpłatny.

Krzysztof Broszkiewicz jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży – Auxilium w Bochni. Jest rehabilitowany w Ośrodku AKSON we Wrocławiu. Miesięczny koszt rehabilitacji wynosi około 9 tysięcy zł. Można mu pomóc wpłacając pieniądze na jego subkonto z dopiskiem – „pomagam” lub biorąc udział w zbiórce datków do puszek w dniu sympozjum, które zostaną przeznaczone na rehabilitację Krzysztofa. Numer konta: Alior Bank: 86 2490 0005 0000 4600 5159 4051.

Reklama
Reklama

mat. prasowe, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite