Muniek Staszczyk: nigdy się nie zawiodłem na Jezusie Chrystusie

"Ze swojego doświadczenia powiem, że nigdy się nie zawiodłem na Jezusie Chrystusie. Ty też możesz spróbować" - mówił Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love, w rozmowie z red. Robertem Mazurkiem w RMF FM.

fot. RMF24/YouTube

Muniek opowiedział o nowej płycie zespołu, która ukazuje się po sześciu latach przerwy. Czy myślał o przełożeniu premiery z powodu wojny na Ukrainie?

Czasy są apokaliptyczne, najpierw zaraza, teraz wojna, jak w przepowiedniach fatimskich. Ukraina jest tak namacalna w moim domu, gościmy już trzecią rodzinę. Wszyscy to przeżywamy. Sam się zastanawiałem, jak wojna się rozpoczęła, może przełożyć premierę. Pomyślałem jednak tak: śmierć dookoła, trzeba ludziom życie pokazać – zaznaczył.

„Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przemijaniem, istnieniem Boga”

W nowych piosenkach nie odnosi się jednak do wojny lub polityki, ale czy podsumowuje w nich życie? Matematyka nie kłamie. Nikt z nas nie wie, kiedy to się zakończy. Od jakiegoś czasu zastanawiam się, jak każdy człowiek, nad końcówką, nad przemijaniem, nad istnieniem Boga – powiedział.

Reklama
Reklama

Na nowej płycie nie odnosi się również do wiary. Każdy ma takiego kumpla, jakiego chce – mówił Muniek. Nigdy się nie wyparłem, nie byłem kompletnie na nie, ale później życie weryfikuje, że raz jest dalej jest bliżej. Pisząc piosenkę „Bóg” byłem bardzo daleko, a jednak tęsknota jakaś była – mówił.

„Nigdy się nie zawiodłem na Jezusie Chrystusie”

Mazurek, odnosząc się do fragmentu piosenki: „tak bardzo chciałbym zostać kumplem Twym”, stwierdził, że dużo osób może tęsknić za taką relacją z Bogiem.

Reklama
Reklama

Wiesz, to wszystko jest za darmo. Ludzie płacą kupę pieniędzy na kozetkach, ale wiara jest za darmo. Wiadomo, wiara to jest łaska. Ze swojego doświadczenia powiem, że nigdy się nie zawiodłem na Jezusie Chrystusie. Ty też możesz spróbować – mówił.

kh, RMF/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę